• پنجشنبه ۷ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۲۳:۵۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-587-5
  • خبرنگار : 10152
  • منبع خبر : ----

اجرای پایلوت بخشی از سند تحول آموزش و پرورش در مدارس استان مرکزی

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی گفت: مبنای آموزش و پرورش اجرای سند تحول نظام تربیتی است.
به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، شهریار فولادوند در نشست خبری با اصحاب رسانه، عنوان کرد: سند تحول در نظام آموزشی شامل مجموعه ای از اقدامات اساسی و راهبردی است که مسیر فعالیت این ارگان را مشخص می کند
.
وی بیان کرد: سند طرح تحول نظام آموزشی سندی کامل و جامع است که در این سند به تمام ابعاد و عرصه های تربیتی پرداخته شده، همچنین این سند مورد تائید مقام معظم رهبری است و آموزش و پرورش مکلف به اجرای عرصه های ترسیم شده در این سند است. 

فولادوند اظهار کرد: ساحت های علمی، تربیت بدنی، زیستی، اجتماعی، فن آورانه از جمله مسائل موجود در سند تحول است، همچنین  برای تحقق چشم انداز سند تحول بایستی تمام سیاست ها و دستورالعمل های این سند با جدیت پیگیری شود.

وی عنوان کرد: در حال حاضر در حوزه تربیت نگاه حاکم بر آموزش و پرورش بر مبنای سند تحول است در نتیجه محتوای درسی، جذب معلمین، آموزش و تدوین دروس نیز در همین راستاست، همچنین فعالیت های بسیار گسترده ای در این زمینه در نظام آموزش و پرورش در حال شکل گیری است.

وی با بیان اینکه بنا است استان مرکزی پایلوت اجرای بخشی از سند تحول در کشور باشد، افزود: طبق هدف های عملیاتی بخشی از سند تحول که در راستای تنوع بخشی به محیط های یادگیری است قرار شده در 18 مدرسه استان با عنوان کارآفرینی اجرایی شود.

فولادوند ادامه داد: در راستای سند تحول به منظور رصد و ارزیابی نظام های آموزشی کشورهای دیگر، پیشنهاد داده شده کارشناسانی به کشور کره اعزام شوند تا نظام آموزشی کشور مذکور را در رابطه با نظام کارآفرینی ارزیابی کنند و با یک تحقیق میدانی به نتایج مطلوبی در این عرصه دست یابند تا بتوانیم این موضوع را به صورت عملیاتی پایه ریزی کنیم.

وی افزود: برخی به اشتباه استان مرکزی را پایلوت سند 20 30 می دانند و اعزام کارشناسان آموزش و پرورش به کشور کره را نیز در همین راستا برمی شمارند که این امر خلاف واقع است، چرا که موضع رسمی آموزش و پرورش در قبال سند 2030 همان موضع مقام معظم رهبری است، این سند ملغی الاثر است و موضوعیتی ندارد و مبنای ما تنها سند طرح تحول است.

فولادوند خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش با تشکل های غیر دولتی وNGo ها ارتباط خاصی ندارد و در همین راستا هیچ سمن یا موسسه ای در مدارس  ورود نمی کنند، مگر اینکه فعالیت آنها در حوزه آموزش و پرورش باشد و این مهم خط مشی آموزش و پرورش است.

وی تصریح کرد: گاهی اوقات در مورد کارکرد معلمین اخبار غیر واقعی بیان می شود، فعالیت معلمین پاک و شفاف است و انتشار این اخبار بخاطر عدم اطلاع کافی است. مجموعه آموزش و پرورش استان مرکزی توسط اقشار متعهد به نظام جمهوری اسلامی اداره می شود، در همین راستا در نظام آموزش و پرورش به هیچ وجه آموزش جنسی به محصلین ارائه نمی شود و افرادی که این ادعا را مطرح می کنند با جغرافیای نظام جمهوری اسلامی ایران آشنایی ندارند، آموزش جنسی در نظام تربیتی ارائه داده نشده و نخواهد شد. معلمین متعهد و دلسوز پاسبان های ارزش های دفاع مقدس در نظام جمهوری اسلامی هستند. وی ادامه داد: آموزش جنسی در مدارس موضوعیت ندارد، حتی در نظام تربیتی اقداماتی که ممکن است تشتبهات اسمی با حوزه جنسی داشته باشد، اما 180 درجه با این موضوع متفاوت باشد نیز ارائه نمی شود.

فولادوند افزود: نظام آموزش و پرورش از پیشنهادات دلسوزانه استقبال می کند و بهتر می داند که منتقدان به جای تخریب از فرضیه امر به معروف استفاده کنند.
وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در مورد فضای مجازی، افزود: آموزش و پرورش بزرگترین نهاد آموزشی و بیشترین سطح تماس حاکمیت با مردم را دارد، هر کسی پیشنهاد یا انتقادی به این مجموعه دارد مشتاقانه می پذیریم، اما تخریب و تهمت را نمی پذیریم.

فولادوند بیان کرد: در مجموعه آموزش و پرورش استان مرکزی بیش از 2100 آموزشگاه و بیش از 15 هزار پرسنل فعالیت می کنند، همچنین آموزش و پرورش استان مرکزی یکی از مجموعه های فعال در حوزه اعتقادی است و در مسابقات قرآنی استان بیش از 120 هزار نفر رشته حضور دارند و در همین راستا سالانه بیش از 100 تن به مسابقات کشوری اعزام می شود.

این مجموعه در حوزه تربیت مربیان و مسائل تحقیق و پژوهشی استان سوم کشور است و در کل استان بالغ بر 1600 مدرسه نماز جماعت را برپا می دارند که این مهم یک رکورد اخلاقی محسوب می شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: