• شنبه ۹ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۹
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-1392-5
  • خبرنگار : 10004
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

منصوری از شورای ترافیک درخواست کرد:

تردد در پیاده راه و سایر معابر شهری ساوه مناسب سازی شود

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی از شورای ترافیک شهرستان خواست تا تردد در پیاده‌راه و سایر معابر شهری ساوه مناسب‌سازی، بهسازی و تسهیل شود.

محمدرضا منصوری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، با تاکید بر گلایه‌مندی شهروندان از ترافیک مرکز شهر متاثر از اجرای طرح پیاده‌راه و یک طرفه‌شدن خیابان شهید اسدی موسوم به خیابان هلالی، اظهار کرد: با توجه به مسیرهای جدیدی که متاثر از احداث پیاده‌راه در مرکز شهر بوجود آمده است علاوه بر افزایش حجم ترافیک بافت مرکزی شهر موجب افزایش مصرف سوخت و زمان بر بودن ترددهای درون شهری شده است که دلیلی برای افزایش آلودگی ناشی از مصرف بالای سوخت شده و از طرفی نارضایتی مردم را در پی دارد.

وی با اشاره به افزایش احتمالی قیمت بنزین در کشور با وجود مخالفت مجلس با این مهم اظهار کرد: تردد سخت و دشوار درون شهری موجب افزایش مصرف سوخت می‌شود و این میزان افزایش مصرف سوخت که میزان آلایندگی شهر را افزایش می‌دهد در شان شهری مانند شهر ساوه که به عنوان شهر سالم معرفی شده است نیست.

نماینده مردم ساوه و زرندیه خواستار مناسب‌سازی و ساماندهی تردد درون شهری در گام نخست به صورت شیب‌دار و مرحله به مرحله شد و از شورای ترافیک خواست تا نسبت به صدور مصوبه‌ای مبنی بر دوطرفه اعلام‌کردن تردد در خیابان شهید اسدی(هلالی) که یک طرف آن خط ویژه شده و صرفا وسایط نقلیه عمومی مانند اتوبوس و تاکسی در آن تردد کنند و در آینده اگر ترددها در این مسیر روان و منظم شد بطور کامل دو طرفه شود تا یکی از خیابان‌های اصلی شهر از بن بست خارج شود و توسط دوربین‌های کنترل ترافیک وضعیت تردد مدیریت شود.

وی بر عبور و مرور وسایط نقلیه عمومی در پیاده راه نیز تاکید کرد و گفت: می‌توان با نصب دوربین‌های کنترل ترافیک ضمن مدیریت بر تردد وسایط نقلیه در پیاده راه و جلوگیری از تردد خودروهای متفرقه، زمینه تردد مناسب تاکسی و اتوبوس را در اصلی‌ترین خیابان مرکز شهر که هم اکنون تماما پیاده راه شده است را فراهم و بخشی از خیابان به تردد وسایط نقلیه عمومی اختصاص یابد.

منصوری خواستار بررسی دقیق توسط شورای ترافیک شهرستان با توجه به نارضایتی مردم شد و اظهار کرد: ضروری است شورای ترافیک در نخستین جلسه خود در راستای حل یکی از مشکلات شهر ساوه و برطرف کردن دغدغه مردم اقدام اساسی را انجام دهد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: