• شنبه ۹ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-591-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

سازمان خصوصی سازی درخصوص هپکو تصمیم گیری کند

عضو شورای کار شرکت هپکو اراک گفت: طبق مهلت شورای تامین برای سهامدار باید ظرف یک ماه 373 دستگاه ماشین در شرکت تولید می شد، LC بانک تجارت باز می شد و دو ماه حقوق و معوقات کارگران پرداخت می شد که حقوق مهرماه کارگران شرکت اخیرا پرداخت شد. مهلت یک ماهه نیز پنجم دی ماه به پایان رسید و باید سازمان خصوصی سازی در این راستا تصمیم گیری کند.

مجید لطیفی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه مرکزی، با بیان اینکه کارگران شرکت هپکو همچنان 4 ماه حقوق معوقه دارند، افزود: متاسفانه رسانه ای شدن پرداخت حقوق کارگران فشار بسیاری را برای کارگران به همراه دارد به طوری که با انتشار این خبر موجی از طلبکاران به آنان مراجعه می کنند. پرداخت حقوق کارگر وظیفه ای بر عهده مدیرعامل شرکت است و لزومی نیست رسانه ای شود بلکه باید روند تولید و موانع اشتغال و رونق هپکو مورد توجه رسانه ها قرار گیرد.

لطیفی تصریح کرد: متاسفانه تا به امروز وام مورد نیاز شرکت تامین نشده است، مواردی که با حضور وزیر کار در شرکت تعهد شد تاکنون اجرایی نشده و قرارداد سه هزار دستگاه ماشین آلات راهسازی نیز به جایی نرسیده است.

وی با بیان اینکه تولید اندکی در حال حاضر هپکو را سرپا نگداشته است، اما نگرانی هایی برای ادامه کار وجود دارد، که باعث نگرانی کارگران شده است.

عضو شورای کار شرکت هپکو اراک اظهار کرد: شرکت در حال حاضر با مشکلات هلدینگ و ضمانت‌نامه بانکی مواجه است همچنین علاوه بر فشارهای بانکی در خصوص نهادهای خدماتی همچون شرکت آب، برق، گاز و تلفن و ... نیز معوقاتی وجود دارد که مشکل آفرین شده است.

لطیفی اضافه کرد: با وجود همه مشکلات، مسئولان ارشد استان همچنان پیگیر وضعیت هپکو هستند و امید است که تلاش ها در جهت رونق مجدد این شرکت اثربخش باشد .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: