• یکشنبه ۱۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-6884-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

رییس کل دادگستری استان مرکزی:

هنوز آمار دقیقی از تعداد دستگیرشدگان تجمعات دیشب اراک اعلام نشده است

رییس‌ کل دادگستری استان مرکزی گفت: هنوز آمار دقیقی از تعداد افراد دستگیر شده در تجمعات غیر قانونی شب گذشته به ما اعلام نشده است.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، حجت الاسلام عبداللهی در جمع خبرنگاران، در خصوص تجمعات روز گذشته که به صورت غیرقانونی در چند نقطه از اراک برگزار شد افزود: مباحث مربوط به این مسئله تحت رصد و بررسی کامل شورای تامین است. این شورا در شب گذشته مصوباتی داشته و دستگاه ها و مراکز مسئول براساس این مصوبات اقدام می کنند.

وی در خصوص دانش آموزان یا افراد کم سن و سالی که در تجمع شب گذشته حضور داشته و برخی از آنها خساراتی را نیز به اموال عمومی یا دولتی وارد کرده اند گفت: افراد زیر 18 سال طفل محسوب می شوند ولی با توجه به اینکه در چنین مواردی هر کسی مرتکب جرم شود دستگیر و به جرم او رسیدگی خواهد شد، در مورد این افراد نیز همین رویه دنبال می شود اما شیوه رسیدگی به اتهامات اطفال تابع مقررات خاص خود است.

عبداللهی اظهار کرد: باید برای آنها پرونده شخصیت تشکیل شود و جهت حضور آنها در دادگاه از مشاور اطفال کمک گرفته می شود، همچنین نگهداری آنها در محل خاصی صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه دستور تکمیل پرونده ها صادر شده است افزود: در خصوص برخی جرایم محرومیت اجتماعی در نظر گرفته می شود و آسیب زدن به اموال دولتی از این دسته جرایم است. اگر جرم این افراد به اثبات برسد و در زمره همان مواردی که قانون به عنوان سوء پیشینه پیش بینی کرده قرار گیرد ممکن است در سوابق آنها ثبت شود.

عبداللهی خاطرنشان کرد: با اینهمه مجازات اطفال با غیر اطفال متفاوت است. محرومیت از تحصیل جزو مجازات های این افراد نیست و مشکلی برای شرکت در کنکور نخواهند داشت.

وی درخصوص میزان خسارت وارده به اموال عمومی در شب گذشته گفت: مدیریت بحران باید در این خصوص اظهار نظر کند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: