• دوشنبه ۱۱ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-1485-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

شمار اقامتگاه‌های استان مرکزی به 31 واحد می‌رسد

27 اقامتگاه بوم گردی استان مرکزی در مرحله ساخت و تجهیز قرار دارد.

به گزارش ایسنا، به نقل از میراث فرهنگی استان مرکزی، سیدمحمد حسینی در اینباره گفت: در حال حاضر ۴ اقامتگاه بوم گردی در استان فعال هستند و با بدست آوردن اقبال عمومی گردشگران در استان و ایجاد آمار مطلوب توسط این اقامتگاه ها، روند ارائه تقاضای ایجاد اقامتگاه بوم گردی در استان از رشد بالایی برخوردار است .

وی ادامه داد: تا بحال ۱۴ تقاضای تبدیل خانه های تاریخی و روستایی به اقامتگاه های بوم گردی تایید و موافقت اولیه برای انجام این پروژه ها توسط اداره کل میراث فرهنگی استان صادر شده است. همچنین ۱۳ متقاضی ساخت اقامتگاه از مراحل اعطای مجوز عبور کرده و مشغول به ساخت هستند که این آمار نشانگر توجه ویژه سرمایه گذاران به این بخش از حوزه گردشگری است .            

حسینی در ادامه گفت : اقبال نشان دادن گردشگران خارجی به اقامتگاه ها و هتل های سنتی و دارای بافت فرهنگی و معماری اصیل، تسهیل روند اعطای مجوز ها و ارایه تسهیلات ویژه توسط اداره کل میراث فرهنگی استان و سرمایه گذاری مطمئن با بازگشت بسیار خوب از دلایل توجه ویژه سرمایه گذاران به ایجاد اقامتگاه های بوم گردی در استان مرکزی است.

او اضافه کرد: در چند سال اخير با استقبال بي‌سابقه‌اي در حوزه بوم‌گردي مواجه شده‌ايم چرا كه با رشد بیش از حد شهرنشيني و توسعه زندگي ماشيني، گردشگران با هدف دوری از زندگي ماشيني و پناه بردن به طبيعت به دنبال شیوه های زندگی سنتی هر اقلیم برای دریافت آرامش روحی و نشاط روانی هستند. از این رو استقبال گردشگران از اقامتگاه هایی که با معماری سنتی و در حال و هوای زندگی اصیل ایرانی در هر یک از اقالیم ایجاد می شوند و با غذاهای سنتی از میهمانان پذیرایی می کنند، به طور فزاینده ای در حال افزایش است.

وی خاطرنشان کرد: این امر می تواند فرصت مناسبی برای اشاعه فرهنگ های مختلف بومی باشد و در عین حال می تواند سرمایه گذاری مطمئن ایجاد کند و از سوی دیگر فرصت اشتغال مناسبی برای روستاییان ایجاد می شود.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: