• دوشنبه ۱۱ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-791-5
  • خبرنگار : 10152
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

اعطای 427 میلیارد تسهیلات رونق تولید در استان مرکزی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: تا پایان آذرماه بیش از 524 واحد صنعتی کوچک و متوسط 472 میلیارد تومان تسهیلات طرح رونق تولید دریافت کرده‌اند.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، محمد‌رضا حاجی‌پور در جلسه کارگروه طرح ایجاد رونق در واحدهای کوچک و متوسط استان مرکزی، عنوان کرد: دولت در راستای طرح رونق تولید سیاست‌های حمایتی برای بنگاه‌های کوچک و متوسط، تکمیل طرح‌های بالای 60 درصد و بازسازی و نوسازی صنایع در استان و کشور را در نظر گرفته است، بر همین اساس تاکنون بالغ بر 1707 درخواست در سامانه بهین‌یاب ثبت شده که بیش از  988 طرح در گروه‌های کارشناسی سازمان صنعت و تجارت و دیگر دستگاه‌ها مطرح شده و اعتبار مورد نیاز آنها تقریبا 822 میلیارد تومان است.

وی عنوان کرد: با توجه به پرداخت‌های مستقیم که در سیستم بانکی اعمال شده، تا پایان آذرماه بیش از 524 واحد 472 میلیارد تومان تسهیلات طرح رونق تولید از سیستم بانکی دریافت کردند.

حاجی‌پور اظهار کرد: جلسه امروز در راستای بررسی عملکرد بانک‌ها عامل و تسریع در روند پرداخت تسهیلات است. در حال حاضر با توجه به ارزیابی‌های انجام شده، شهرستان‌های اراک، ساوه و دلیجان بالاترین میزان پرداختی از نظر تعداد در استان داشته‌اند، همچنین از نظر بانک‌های عامل بانک ملی، ملت و سپه رتبه اول تا سوم را کسب کرده‌اند.

وی اظهار کرد: امیدواریم که بانک‌ها به نوعی همکاری لازم را با بنگاه‌ها داشته باشند تا شاهد رونق بیشتر واحدهای تولیدی باشیم. همچنین از ابتدای دی‌ماه سال جاری متقاضیان تسهیلات مجتمع‌های گردشگری می‌توانند در سامانه بهین‌یاب ثبت‌نام کنند، با نظر اداره میراث فرهنگی و بررسی در کارگروه مربوطه توسط بانک‌های عامل به این واحدها تسهیلات اعطا می‌شود و امیدواریم که با ادامه این روند شاهد رونق در این حوزه باشیم.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: