• دوشنبه ۱۱ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-891-5
  • خبرنگار : 10152
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

وقفه در پرداخت تسهیلات رونق تولید متقاضیان را سردرگم می کند

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی گفت: ایجاد وقفه و طولانی شدن اعطای تسهیلات طرح رونق تولید سبب سردرگمی متقاضیان خواهد شد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی سعید فرخی در جلسه کارگروه طرح ایجاد رونق در واحدهای کوچک و متوسط استان مرکزی عنوان کرد: طرح رونق تولید مختص واحدهایی است که به نوعی دچار مشکل هستند، چنانچه واحدی دچار گرفتاری نیست بهتر است از گرفتن این تسهیلات خودداری کند، بنابراین تقاضا داریم که این تسهیلات برای مرتفع شدن مشکلات این واحدها در نظر گرفته شود.

وی اظهار کرد: امیدواریم که سازمان برنامه و بودجه در خصوص تامین اعتبار تسهیلات طرح رونق تولید تمهیداتی را اتخاذ کند تا این امر به مانند تسهیلات روستایی و عشایری نشود، چراکه طولانی شدن پرداخت‌ها و وقفه در اعطای تسهیلات باعث سردرگمی متقاضیان خواهد شد.

فرخی بیان کرد: چنانچه لازم باشد با بررسی، پیگیری و هدف‌گذاری بایستی تا پایان سال به اهداف طرح رونق تولید و عملکرد پیش‌بینی شده بانک‌ها برسیم.

وی اظهار کرد: برگزاری جلسات با بانک‌های خصوصی و بررسی عملکرد آنان در حوزه اعطای تسهیلات در حوزه رونق تولید ضروری به نظر می‌رسد، عملکرد بانک‌های خصوصی در این حوزه مطلوب نیست و باید در این زمینه نیز تلاش بیشتری داشته باشند.

فرخی افزود: عملکرد پایین مسئولان می‌تواند به مسائل و مشکلات دامن بزند، با افزایش اشتغالزایی و رونق تولید می‌توان مشکلات کشورمان را مرتفع کنیم، چنانچه مسئولیت‌پذیری در بین کارگزاران افزایش یابد، شاهد بهبود شرایط خواهیم بود.

به گزارش ایسنا، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان مرکزی نیز در این جلسه، گفت: در سال جاری به منظور کمک‌های فنی اعتباری از بودجه عمومی دولت 23 میلیارد تومان منابع درنظر گرفته‌ شده که این منابع در فصول کشاورزی، صنعت، رونق تولید بنگاه‌های کوچک و متوسط  و میراث فرهنگی پرداخت می‌شود.

رقیه یادگاری بیان کرد: نرخ متفاوت سود تسهیلات در زمینه کشاورزی سبب استقبال کم‌تر متقاضیان تسهیلات در این عرصه شده که بایستی تمهیداتی در این خصوص در نظر گرفته شود.

وی اظهار کرد: منابع موجود در قالب کاهش نرخ سود تسهیلات به بانک‌های عامل واگذار می‌شود، در همین راستا جلساتی با دستگاه‌های ذیربط و بانک‌های عامل برای انعقاد تفاهم‌نامه‌‌ برگزار می‌شود که این مهم به منظور افزایش رغبت برای دریافت تسهیلات است.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: