• چهارشنبه ۱۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-1591-5
  • خبرنگار : 10015
  • منبع خبر : ----

نصب شیرهای دروازه‌ای سرچاهی ماشین‌سازی اراک بر روی چاه 147 رگ سفید

 شیرهای دروازه‌ای سرچاهی ساخت ماشین‌سازی اراک بر روی چاه 147 رگ سفید نصب شد.

جعفر صفری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، با اعلام این خبر افزود: بعد از کنترل فوران چاه 147 رگ سفید در گچساران شیرهای اصلی ساخت ماشین سازی اراک در تاج سر چاه رگ سفید نصب شدند.

وی با بیان اینکه شیرهای دروازه ای سرچاهی تولیدی این شرکت تماما با همت و تلاش متخصصین ایرانی طراحی و ساخته شده اند، افزود: هیچگونه کپی برداری از محصولات خارجی در طراحی این محصول صورت نگرفته و تمامی مراحل تولید این محصول از جمله تولید مواد خام، آهنگری قطعات، ماشین کاری و تست محصول مطابق با استانداردهای بین المللی در این شرکت انجام شده است.

صفری اظهار کرد: این محصول دارای طراحی منحصر به فرد بوده و قابلیت رقابت با محصولات مشابه آمریکایی و ثاروپایی را داراست.

وی خاطرنشان کرد: برخورداری از آب بندهای خارجی قوی تر و گشتاور کمتر مورد نیاز جهت باز شدن، از امتیازات شیرهای تولیدی در این شرکت نسبت به نمونه های خارجی است.

صفری در ادامه با بیان اینکه برای اولین بار در خاورمیانه بزرگترین مخازن کروی در این شرکت طراحی، ساخته و در حال نصب در محل پروژه هستند، گفت: اجرای این مخازن عظیم توسط شرکت پتروپالایش کنگان به ماشین سازی اراک واگذار شد که با اجرای موفقیت آمیز این پروژه از خروج میلیون ها دلار ارز از کشور جلوگیری به عمل آمده است.

به گفته وی، مخازن کروی پتروپالایش کنگان با قطری حدود 29 متر توانایی ذخیره سازی 11200 متر مکعب هیدروکربن را داراست و کاملا منطبق بر استانداردهای بین المللی اجرا شده و کلیه الزامات ایمنی و سیستم های اطفاء حریق در آن لحاظ شده است.

صفری با بیان اینکه بدنه هر مخزن از تعداد 18500 قطعه تشکیل یافته که همگی بطور دقیق طراحی و ساخته شده و در شکل نهایی هر قطعه به دقت در جای خود مستقر می شود، گفت: حجم اولین مخزن کروی ساخته شده در ماشین سازی اراک 300 متر مکعب بوده که در حال حاضر با ثبت رکورد 11200مترمکعب بزرگترین مخزن خود را تولید کرده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: