• شنبه ۱۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۱
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-4092-5
  • خبرنگار : 10004
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

سلیمی در گفتگو با ایسنا:

مایه حیات سرچشمه محلات هرز می رود

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی بر ضرورت بهره‌گیری از مطالعات علمی در راستای ممانعت از هدررفت 20 لیتر بر ثانیه آب سرچشمه محلات تاکید کرد.

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، دبی آب سرچشمه محلات را 90 لیتر بر ثانیه اعلام کرد و افزود: در سال جاری دبی آب سرچشمه نسبت به سال گذشته 10 لیتر افزایش داشته است، اما به دلیل دست‌کاری‌هایی که صورت گرفته دبی آبی که از سرچشمه سرازیر می‌شود به 70 لیتر کاهش پیدا کرده است.

وی با اشاره به خروجی 20 لیتر در ثانیه از آب سرچشمه از مسیر دیگری، گفت: در همین رابطه جلسه ای به منظور کنترل و مدیریت این بخش از آب که هرز می‌رود برگزار و قرار بر این شد که با نظارت عالیه وزارت نیرو و توسط شرکت آب منطقه‌ای استان مرکزی این موضوع بررسی و با تشکیل کمیته ای فنی با حضور کارشناسان مختلف مطالعات لازم انجام گیرد و کمیته اجرایی نیز امور اجرایی و پیمانکاری این کار را بر عهده گیرد.

نماینده مردم محلات و دلیجان در خانه ملت تصریح کرد: خوشبختانه نگرانی‌های جدی که در خصوص آب سرچشمه وجود داشت برطرف شده و این چشمه همچنان جوشان است و با وجود خاموش کردن مقطعی پمپ‌ها، اما آب همچنان با فوران در حال جاری شدن است که جای شکر دارد.

وی ادامه داد: منفذی برای خروج حدود 20 لیتر بر ثانیه از آب سرچشمه محلات بوجود آمده است که با انجام مطالعات توسط کارشناسان، راهکاری برای خروج این میزان آب اتخاذ و مانع از هدررفت آن خواهیم شد.

حجت‌الاسلام سلیمی با تاکید بر حساس بودن چشمه محلات گفت: کوچکترین لرزه‌ یا دستکاری ممکن است مسیر خروج آب از این چشمه‌ها را تغییر دهد و به انحراف کشاند و به تعبیر عامه چشمه را کور کند، به همین دلیل باید مطالعات دقیق و علمی توسط کارشناسان در این خصوص صورت گیرد تا آبی که هرز می‌رود به مسیر اصلی برگردد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: