• شنبه ۲۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۰
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-4692-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

فشار بالای بودجه 97 بر استان مرکزی!

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: لایحه بودجه 97 از حیث درآمدی فشار بسیاری را به استان مرکزی تحمیل می‌کند.

دکتر علی‌اکبر کریمی در گفت‌وگو با خبرنگا ایسنا، منطقه مرکزی، اظهار کرد: تحمیل فشار درآمدی از سوی لایحه بودجه 97 به استان مرکزی در حالی پیش بینی می شود که علیرغم ظرفیت‌های اقتصادی موجود، استان مرکزی تاکنون موفق به تحقق میزان درآمد مصوب سال جاری نیز نشده است.

وی تصریح کرد: در سال جاری تاکنون عملکرد درآمدی استان مرکزی 75 درصد بوده و پیش‌بینی می‌شود که تا پایان سال این عملکرد به کمتر از 90 درصد برسد و در واقع 10 درصد عدم تحقق را شاهد خواهیم بود.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش 2 درصدی درآمدهای استان مرکزی در لایحه بودجه 97 گفت: این افزایش با توجه به عملکرد کنونی و عدم تحقق بودجه و درآمدهای سال 96 استان مرکزی، تحمیل بار اضافه به استان محسوب می‌شود.

وی تاکید کرد: 95 درصد درآمدهای استان مرکزی از محل مالیات است و این افزایش 2 درصدی قطعا فشار بسیاری را بر مردم و فعالان اقتصادی به همراه دارد که مورد تایید مجلس و مجمع نمایندگان استان مرکزی نخواهد بود.

کریمی با بیان اینکه در حوزه هزینه‌ای نیز محدودیت هایی اعمال شده است، افزود: اغلب پروژه ‌های عمرانی استان مرکزی با کمبود تخصیص مواجه است و تخصیص انجام شده تاکنون نیز در قالب اوراق و اسناد خزانه بوده است و این امر برای پروژه‌هایی که برای پیشرفت نیازمند نقدینگی هستند، مشکل‌آفرین شده است.

وی عنوان کرد: استان مرکزی در حوزه منابع هزینه ای با معوقات و حقوق پرداخت نشده بسیاری مواجه نیست، اما اکثر دستگاه‌های اجرایی از نظر پرداخت مزایا، سنوات، پاداش و سایر هزینه‌ها با چالش‌هایی مواجه هستند که این محدودیت‌ها می‌تواند در سال آینده مشکلاتی را برای استان مرکزی رقم بزند و بر همین اساس مجمع نمایندگان استان مرکزی با علم به فشارها و محدودیت‌های اعمال شده در لایحه بودجه 97 به استان مرکزی، در صدد بهبود و رفع چالش‌ها اقدام خواهد کرد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: