• شنبه ۱۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-9184-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

شهردار اراک:

درآمد شهرداری اراک 68 درصد رشد یافت/طلب 14.5 میلیاردی شهرداری از دستگاه‌های دولتی

شهردار اراک با اشاره به رشد 68 درصد درآمد شهرداری طی دو ماه اخیر گفت: شهرداری اراک 14.5 میلیارد تومان از دستگاه‌های دولتی طلب دارد.

به گزارش ايسنا، منطقه مركزي، داوود تاجران در صحن رسمي شوراي شهر اراك به تشريح وضعيت پروژه‌هاي نيمه‌تمام و اقدامات صورت گرفته توسط شهرداري پرداخت.

وي با اشاره به پرداخت ١٦.٥ ميليارد تومان براي پروژه‌هاي سطح شهر و رفع گره‌هاي موجود اين ارقام را شامل ٨  ميليارد تومان براي دو پروژه ميدان شريعتي و ميدان ورزش به قرارگاه خاتم‌الانبيا، ٢ ميليارد تومان ويژه پروژه علم الهدي، ٢.٥ ميليارد تومان براي رفع معارضات زيرزمين به شركت آب و فاضلاب، ٢.٤ ميليارد تومان به شركت توزيع برق، يك ميليارد تومان به شركت آذرآب براي ساخت عرشه تقاطع‌هاي غيرهم سطح شهر عنوان كرد.

تاجران تصريح كرد: سرعت كار در پروژه پل ورزش بالا و قابل قبول است، كار در پروژه ميدان شريعتي سرعت گرفته است، اما هنوز قابل قبول نيست و در پروژه پل صيدي نيز سرعت كار كار مطلوب است و يك لاين خط توليد شركت آذرآب به ساخت عرشه اختصاص داده است و هشت قطعه از ٢٧ قطعه عرشه نيز آماده است.

وي با تاكيد بر ارزيابي روند پروژه‌ها افزود: يك هفته در ميان با قرارگاه خاتم جلسه تشكيل، ارزيابي پروژه‌ها انجام و براساس زمانبندي صورت جلسه‌ها دنبال مي شود و پيمانكاران مكلف به اجراي تعهدات و مفاد قراردادها هستند.  

شهردار اراک با اشاره به در حال احداث بودن دو سالن ورزشی در مناطق حاشیه شهر و پایان کار فرهنگسرای بانوان در خصوص بارش برف شب گذشته گفت: از ساعت 2 بامداد کلیه نیروها برای برف‌روبی و تکاندن درختان آماده و مشغول فعالیت بودند و امروز مشکلی در امر یخ‌زدگی و ترافیک وجود نداشت و حتی مورد از شکستگی شاخه درختان گزارش نشد.

وی بیان کرد: هرس درختان در حال حاضر به واسطه 20 اکیپ و کارشناسان خبره از شهرداری تهران و آموزش اکیپ در حال انجام است و برای اولین بار است که هرس درختان شهر اراک با این وسعت انجام می‌گیرند، همچنین در کنار هرس درختان جوانسازی درختان نیز انجام می‌گیرند و در بهار 97 شهروندان شاهد اثرات و شادابی درختان شهر اراک خواهند بود و کار کاملا به شکل کارشناسی علمی پیگیری می‌شود.

تاجران آغاز رنگ‌آمیزی شهر اراک که تا یک ماه آینده چهره شهر اراک تغییر خواهد کرد، طراحی و گلکاری و درختکاری متفاوت که شهر را از حالت یکنواختی خارج می‌کند، نورپردازی نقاط مختلف را بخشی از اقدامات در حال انجام در شهر اراک عنوان کرد و افزود: در ورودی منطقه گردو نورپردازی موقتی انجام گرفته است و نورپردازی اصلی آن در حال طراحی و انجام است، همچنین در کوه منطقه احداث آبشار بزرگی طراحی شده است و در بالادست آبشار ایجاد رستوران و تالار و امکان دسترسی برای همه گروه‌های سنی در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به ایجاد مسیر دوچرخه و کالسکه‌سواری در دره گردو افزود: به منظور رفاه حال شهروندان سرویس بهداشتی و نماز خانه در منطقه بهره‌برداری شده است و همچنین ساختمان اداری و محلی برای استقرار کمیته امداد کوهنوردان نیز در حال احداث است.

شهردار اراک با تاکید بر امر مدیریت پسماند در شهر اظهار کرد: اخیرا جهت ساخت و خرید دستگاه زباله‌سوز صنعتی و بیمارستانی با شرکت ماشین‌سازی اراک مذاکرات لازم انجام و توافقات اولیه حاصل شده است و دوشنبه هفته جاری توافق‌نامه همکاری امضا خواهد شد و پس از تصویب شورای شهر کار زباله‌سوز در اراک آغاز می‌شود، تمامی ادوات و بیلر و کوره‌های آن در اراک تولید می‌شود و تنها مغز و مرکز این دستگاه از فرانسه وارد خواهد شد و امید است با برد سازی توسط ماشین‌سازی اراک کار تولید زباله‌سوز توسط این شرکت برای کلیه شهرهای کشور عملیاتی شود.

وی ادامه داد: تا پایان هفته جاری خرید روزشمار برای کلیه پروژه‌های شهر اراک انجام می‌گیرد.

تاجران با اشاره به فرصت یک ماه جهت تصمیم‌گیری پروژه 55 متری خواستار تشکیل جلسه‌ای غیرعلنی با شورای شهر به منظور تعیین تکلیف برای انجام امور شد.

وی در خصوص وضعیت بدهی‌های شهرداری اراک با تاکید بر اینکه رقم بدهی شهرداری بسیار بالاست افزود: با تمهیدات انجام شده صبح فردا حقوق کارگران فضای سبز و خدمات شهری پرداخت می‌شود و طی دو هفته آینده برنامه جدید جهت افزایش درآمد شهرداری تقدیم شورا خواهد شد تا بتوان معوقات کارگری را به صفر برسانیم.

شهردار اراک با بیان اینکه طی 2 ماهه اخیر درآمد شهرداری به طور میانگین 68.41 درصد افزایش یافته است که البته قابل قبول نیست و انتظار بیشتری می‌رفت، گفت: با برنامه‌های مناسب و استقلال مناطق و سیستم بهره‌وری از صنوف در جهت افزایش درآمد شهرداری و تحقق اهداف تلاش می‌شود.

وی اظهار کرد: در اسفندماه سال جاری 50 میلیارد تومان بودجه نیاز است که نوروزی به معنای واقعی داشته باشیم و کلیه حقوق، مزایا، عیدی و ... کارگران و کارمندان پرداخت شود و با وجود فشارهای بسیار در جهت برنامه‌ریزی در این راستا هستیم که بخشی از این بودجه مورد نیاز با وصوف مطالبات انجام خواهد گرفت.

تاجران با اشاره به معوقات 14.5 میلیارد تومان شهرداری اراک از دستگاه‌های دولتی که یک تیم جهت وصول آن از امروز کار خود را آغاز کرده است؛ افزود: برخی از معوقات شهرداری اراک بسیار کهنه است که با رایزنی با ریاست دیوان عدالت اداری پیگیری وصول آن انجام می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: