• یکشنبه ۱۷ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-4792-5
  • خبرنگار : 10004
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

رضایی در گفتگو با ایسنا خبر داد:

احداث مجتمع گلخانه ای 25 هکتاری در خمین

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی از احداث مجتمع گلخانه‌ای 25 هکتاری در این شهرستان خبر داد.

محمدابراهیم رضایی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، افزود: احداث گلخانه‌های مدرن و مکانیزه در شهرستان خمین یکی از موضوعاتی است که به جد پیگیری تحقق آن بوده تا بتوان ظرفیت بالای این منطقه در پرورش و تولید گل و نیز سایر محصولات گلخانه‌ای را تقویت کرد.

وی به اشتغالزایی بالای مجتمع های گلخانه ای اشاره کرد و گفت: کشت گلخانه‌ای به دلیل تناسب مطلوب با آب و هوای خمین و نیز مطابقت با اقلیم این منطقه اثربخشی بالایی داشته و منجر به سودآوری بیشتر می‌شود.

رضایی به جانمایی و تعیین 25 هکتار زمین برای احداث این مجتمع عظیم گلخانه‌ای در شهرستان خمین اشاره کرد و افزود: با صدور مجوزهای لازم و تامین زیرساخت‌های مورد نیاز عملیات اجرایی این طرح بزرگ بزودی آغاز می‌شود.

وی توسعه کشت گلخانه‌ای و سوق دادن کشاورزی در این شهرستان به دلیل محدودیت منابع آبی به سمت کشت مکانیزه و گلخانه‌ای را از اولویت‌ها برشمرد و افزود: اقتصادی بودن، سودآوری، اثربخشی و اشتغال‌زا بودن از جمله مزایای کشت گلخانه‌ای است.

نماینده مردم خمین در ادامه به احداث یک هتل در این شهرستان نیز اشاره کرد و گفت: کلنگ احداث این هتل در سالیان گذشته بر زمین شده بود و پس از گذشت مدتی از اجرای این طرح، سرمایه‌‌گذاران توان ادامه عملیات اجرایی آن را نداشتند و به عنوان یک پروژه نیمه‌تمام باقی مانده بود.

وی بیان کرد: در جلسه‌ای با حضور استاندار و سایر مقامات استانی و شهرستانی این پروژه نیمه تمام تعیین تکلیف شد و ادامه عملیات اجرایی آن به بخش خصوصی واگذار شد.

رضایی با اشاره به اختلافی که درخصوص زمین این هتل وجود داشت، گفت: در پروسه حدنگاری اداره ثبت اسناد حدود 6 هزار متر مربع در آنچه که اداره مسکن و شهرسازی در واگذاری زمین منظور کرده بود اختلاف متراژ وجود داشت که با پیگیری‌های مستمر انجام شده این اختلاف برطرف و متراژ واگذار شده از سوی مسکن و شهرسازی معیار اجرای طرح است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر با برطرف شدن موانع اجرای این طرح عملیات اجرایی آن از سر گرفته شده است و طبق برنامه زمان‌بندی انجام خواهد گرفت.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: