• یکشنبه ۱۷ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-5292-5
  • خبرنگار : 10152
  • منبع خبر : ----

تاکید معاون استاندار مرکزی بر مردم‌محور بودن برنامه های گرامیداشت دهه فجر

معاون سیاسی استاندار مرکزی گفت: انقلاب ما انقلاب مردمی است و اقشار مختلف جامعه باید در صحنه های مختلف از جمله گرامیداشت ایام الله فجر حضور داشته باشند، بر همین اساس تاکید بر مردم‌محور بودن این مراسم است.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، فتح الله حقیقی در جلسه ستاد بزرگداشت فجر 96 عنوان کرد: بهتر است برنامه های دهه فجر امسال با محتوا، موثر و نو باشد، در همین راستا از برنامه های کلیشه ای پرهیز کنیم.

وی بیان کرد: به جهت تقارن دهه فجر و ایام فاطمیه سعی شود برنامه ها طوری طراحی شود که حرمت هر دو مناسبت حفظ شود. بایستی برنامه های دهه فجر مشتمل بر مضامین انقلاب، دستاوردهای نظام و ارتقا وحدت و همدلی باشد.

حقیقی اظهار کرد: تاکنون جمهوری اسلامی توانسته بر تمام فراز و نشیب های که از سوی دشمنان پایه ریزی شده با تکیه بر همدلی مردم فائق آید که این مهم باید در مراسم دهه فجر نیز لحاظ شود و سخنرانان بر وحدت و همدلی تاکید کنند.

حقیقی تصریح کرد: بهتر است در دهه فجر دستاوردهای انقلاب در بخش های مختلف بیان شود، همچنین مسئولان عملکرد حوزه خود را برای مردم تشریح کنند.

وی افزود: به منظور حضور نوجوان و جوانان حفظ روحیه نشاط در برنامه ها ضروری است، همچنین از ترویج روحیه یاس خودداری شود.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام عباس هاشمی مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان مرکزی نیز در این جلسه گفت: در سال 95 درخصوص بزرگداشت ایام فجر حدود 5 هزار برنامه در سطح استان اجرا شد.

هاشمی اظهار کرد: به منظور گرامیداشت دهه فجر  23 کمیته تشکیل شده که این کمیته ها بایستی تا ابتدای بهمن ماه برنامه های خود را در این خصوص اعلام کنند. 12 ستاد شهرستانی نیز با مسئولیت فرمانداران استان نیز تشکیل می شود، همچنین به جهت کاهش موازی کاری، کمیته استانی و شهرستانی اراک نیز یکی است.

هاشمی اظهار کرد: امسال برنامه های دهه فجر با ایام فاطمیه مقارن شده، بر همین اساس تدوین برنامه هایی که علاوه بر در نظر گرفتن حرمت این ایام، شان انقلاب نیز حفظ شود، ضروری به نظر می رسد.

وی کمیته های افتتاح پروژه ها، زنان و خانواده، بسیج و نیروهای مسلح، ایثارگران، دانشجویی، قرآن، هیات مذهبی و تشکل ها، روستایی عشایری، مساجد، ارتباطات و اطلاعات رسانی، اصناف، فضاسازی شهری، اقلیت های مذهبی، فرهنگیان و دانش آموزی، کودک و نوجوان و فرهنگی هنری را از جمله کمیته های تشکیل شده در این راستا دانست.

وی  با بیان اینکه شعار دهه فجر سال 96 "سربلندی ملت ایران در پرتو جمهوری اسلامی، اقتدار همه جانبه و اقتصاد مقاومتی" است، عنوان روزهای 12 تا 22 بهمن ماه را به ترتیب اینگونه اعلام کرد:" انقلاب اسلامی، امام خمینی(ره)، ولایت فقیه و رهبری"، "انقلاب اسلامی، تربیت قرآنی، تحکیم بنیان خانواده و منزلت زن مسلمان"، "انقلاب اسلامی، جوانان، خودباوری و پیشرفت علمی"، "انقلاب اسلامی، ارزش های اسلامی، عدالت اجتماعی و مردم سالاری دینی"، "انقلاب اسلامی، اقتصاد مقاومتی، تولید ملی و اشتغال"، "انقلاب اسلامی، گفتمان انقلابی، مجاهدت فرهنگی و تمدن نوین اسلامی"، "انقلاب اسلامی، اقتدار ملی، آمادگی دفاعی و امنیت پایدار"، "انقلاب اسلامی، ایمان، جهاد و شهادت"، "انقلاب اسلامی، وحدت ملی، عزت امت اسلامی و حکومت جهانی حضرت مهدی"، "انقلاب اسلامی، استکبار ستیزی، حمایت از جبهه مقاومت و قدس شریف" و "انقلاب اسلامی، استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی".

به گزارش ایسنا، فرماندار خمین نیز در این جلسه گفت: بر اساس یک سنت قدیمی هرساله شروع برنامه های دهه فجر از شهر خمین است، تقاضا داریم امسال نیز جلسه شورای اداری در این شهر تشکیل شود، همچنین زنگ فجر 96 نیز نواخته شود.

مهدی ساداتی افزود: امسال قرار شده در این مراسم حجت الاسلام سید علی خمینی نوه امام راحل نیز حضور داشته باشد، همچنین پروژه آبرسانی نیز با وجود اینکه در حال حاضر مردم از آن منتفع هستند، اما به صورت نمادین افتتاح می شود.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: