• یکشنبه ۱۷ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-1785-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

معرفی پتانسیل های گردشگری استان مرکزی در یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری

مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی گفت: از تمام پتانسیل های استان مرکزی در نمایشگاه بین المللی گردشگری استفاده خواهیم کرد.

به گزارش ایسنا، سیدمحمد حسینی در جلسه هماهنگی یازدهمین نمایشگاه تخصصی بین المللیگردشگریاظهار کرد: هدف از برگزاری این نمایشگاه آشنایی و معرفی ظرفیت های گردشگری و هتلداری، ایجاد زمینه های مناسب جهت استفاده از پتانسیل های گردشگری با رویکرد ایجاد اشتغال درکشور و استان با توجه به درآمدزا بودن این صنعت در سطح جهان و فراهم کردن بسترهای مناسب و زیرساخت های مطلوب جهت ورود گردشگر به استان است.

وی افزود: این دوره از نمایشگاه به منظور معرفی توانمندی های گردشگری در زمینه های، کودک، غذا، گل، الکترونیک، سلامت، ورزشی و گردشگری هنری و اقوام، همچنین ایرانگردی و جهانگردی، هتلداری و تجهیزات هتلداری، طبیعت گردی، بوم گردی و گردشگری روستایی، صنایع دستی و سوغات محلی شکل گرفته است.

سرپرست معاونت گردشگری این اداره کل نیز اظهار کرد: این نمایشگاه از سوم تا ششم بهمن ماه در محل نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود و در صدد هستیم با معرفی ظرفیت های استان با توجه به اینکه کشورهای دیگر نیز در این نمایشگاه حضور دارند فرصت مناسبی برای آشنایی با پتانسیل های استان در زمینه های این صنعت فراهم کرده و در گام های بعدی شاهد سرمایه گذاری های بین المللی نیز باشیم.

سید حسن حسینی گفت: مساحت غرفه استان مرکزی 200 متر مربع خواهد بود که با گل  های شهرستان محلات و صنایع دستی استان تزیین می شود. غرفه به شکل کلی شهر سلطان آباد قدیم ساخته خواهد شد و شامل غرفه هتلداران، دفاتر خدمات مسافرتی، سمن ها خواهد بود. در 3 روز نمایشگاه مراسم آیینی و موسیقی محلی، بازی اهو اهو و بیل گردانی نیم‌ور برگزار خواهد شد.

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: