• یکشنبه ۱۷ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-2291-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

عملکرد دستگاه‌های اجرایی در جذب فرزندان شهدا و جانبازان رصد می‌شود

استاندار مرکزی با تاکید بر اجرای قانون جذب فرزندان شهدا و جانبازان در دستگاه‌های اجرایی گفت: عملکرد دستگاه‌های اجرایی در این راستا به دقت بررسی می‌شود.

به گزارش ايسنا، منطقه مركزي، سید علی  آقازاده آآاااااسیس در كارگروه تخصصي اشتغال استان مركزي با تاکید بر اجرای قانون اشتغال فرزندان شهدا و ایثارگران و جانبازان اظهار کرد: تمامی دستگاه‌های اجرایی ملزم و مکلف به اجرای قانون هستند و در این راستا باید 25 درصد از جذب و استخدام در دستگاه‌های اجرایی از فرزندان شهدا و جانبازان باشد.

وی با بیان اینکه مدیرکل بنیاد شهید استان مرکزی هر سه ماه یکبار گزارشی از اجرای این قانون در دستگاه‌های اجرایی ارائه کند، گفت: قطعا عملکرد دستگاه‌ها در این راستا با دقت رصد و بررسی می‌شود.

آقازاده با اشاره بطرح اشتغال پایدار روستایی به عنوان یکی از طرح‌های ملی مهم که اجرای درست آن بخشی از معضل بیکاری کشور را رفع می‌کند، افزود: استان مرکزی باید در این راستا عملکرد موفقی را ارائه کند، 30 درصد از این منابع در اختیار کارگروه ملی است و اگر استانی عملکرد موفقی داشته باشد از این منابع علاوه بر سهم خود مجدد بهره‌مند می‌شود، انتظار است استان مرکزی در این راستا به بهترین شکل ممکن عمل کند.

وی خواستار فعالیت دقیق کارگروه‌های شهرستانی در این راستا شد و تاکید کرد: این منابع باید با بقین پرداخت شود و اجازه هدررفت حتی یک ریال نباید داده شود.

استاندار مرکزی تصریح کرد: 10 سال قبل طرحی به مانند طرح اشتغال روستایی در کشور اجرا شد که به دلیل ضابطه‌مند نبودن کل منبع مالی از دست رفت و نباید اجازه تکرار این تجربه تلخ داده شود و ریال به ریال این منابع باید به دقت و توجه مسئولان ارشد استان و شهرستان پرداخت شود تا در جای درست و در مسیر اشتغال‌آفرینی هزینه شود.

وی با تاکید بر اینکه هیچ کوتاهی در این راستا از مدیران پذیرفته نیست، افزود: کارگروه اشتغال استان نظارت دقیق بر پرداخت تسهیلات خواهد داشت و موسسات و بانک‌ها نیز در امر دریافت وثایق طبق آیین‌نامه ابلاغی عمل کنند و سهل‌گیری و سختگیری خاصی نداشته باشند.

آقازاده بیان کرد: دستگاه‌های اجرایی از فردا فراخوان ثبت نام متقاضیان را انجام دهند تا امور طولانی نشود و در فرصت باقیمانده تا پایان سال جاری بخشی از پرداخت‌ها انجام شود و تاکیدات ریاست جمهوری مبنی بر لمس تصمیمات و امتیازات دولتی به منظور رفع بیکاری و تولید اشتغال محقق شود.

به گزارش ایسنا، دراین نشست رقیه یادگاری رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان مرکزی عنوان کرد: از افراد تحصیلکرده و یا دهیاران و اعضای شورای روستاها جهت تسهیلگری اقتصادی و همراه افراد از ابتدا تا پایان پروژه‌های اقتصادی مناطق روستایی استفاده می‌شود و در این راستا آموزش‌های لازم به تسهیلگران ارائه خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: