• دوشنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۶
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-5492-5
  • خبرنگار : 10004
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

مجوز راه اندازی شعبه صندوق کارآفرینی امید در فراهان صادر شد

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی از صدور مجوز راه‌اندازی شعبه صندوق کارآفرینی امید در شهرستان فراهان خبر داد .

محمد حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، عنوان کرد: در پی استقرار ادارات مختلف در شهرستان فراهان یکی از مطالبات جمعیت 30 هزار نفری این شهرستان راه‌اندازی صندوق کارآفرینی امید بود که ماموریت آن پرداخت وام‌های خوداشتغالی در سطح کشور است.

وی بیان کرد: افرادی که در شهرستان‌های مختلف کشور نیازمند دریافت چنین تسهیلاتی با سود بسیار پائین و در حد قرض‌الحسنه هستند با مراجعه به صندوق کارآفرینی با ارائه درخواست، اقدام به دریافت این نوع وام می‌کنند که در شهرستان فراهان به دلیل نبود شعبه‌ای از این صندوق، متقاضیان مجبور بودند به شهرستان تفرش مراجعه کنند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ادامه داد: نارضایتی مردم شهرستان فراهان در پی مراجعه به شهرستان تفرش برای دریافت این تسهیلات موجب شد تا در دیدار با مقام عالی وزارت، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نیز مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید کشور طرح موضوع شده و با توجه به جمعیت شهرستان و میزان تقاضای مردمی مجوز افتتاح دفتر صندوق در فراهان صادر شود.

وی گفت: با صدور مجوز راه‌اندازی این صندوق در فراهان از طریق هماهنگی که با مسئولان استانی این صندوق صورت گرفت دو روز پیش مکان استقرار این شعبه مشخص و بزودی این صندوق در فراهان شروع بکار خواهد کرد.

حسینی اضافه کرد: با توجه به اینکه یکی از عامل‌های پرداخت وام‌های اشتغال روستایی از محل 1.5 میلیارد دلار صندوق کارآفرینی امید است، با استقرار این صندوق در فراهان می‌توان هم سهم این شهرستان از محل صندوق را جذب کرد و هم خدمات بیشتری به مردم ارائه داد.

وی گفت: صندوق کارآفرینی امید به ایجاد و توسعه اشتغال‌های خرد و خانگی کمک می‌کند و رویکرد آن حمایت از کسب و کارهای خرد بازارمحور با روش تامین مالی است که از طریق بخش دولتی در راستای تقویت تولید بخش خصوصی صورت می‌گیرد.

این نماینده مردم در خانه ملت با اشاره به بالا بودن جمعیت روستایی در فراهان تصریح کرد: در شهرستان فراهان به دلیل فعالیت روستائیان در حوزه کشاورزی و دامپروری، صنایع دستی خرد و خانگی و نیز صنایع تبدیلی، اعتبارات صندوق کارآفرینی موجب رونق تولیدات روستایی خواهد شد.

وی توانمندسازی روستائیان بویژه جوانان جویای کار و ایجاد کسب و کارهای خرد کم سرمایه را از برکات استقرار این صندوق در فراهان بیان کرد و گفت: محوریت فعالیت‌های کارآفرینانه از اصلی‌ترین ماموریت‌های این صندوق در فراهان خواهد بود که امیدواریم ظرف روزهای آینده مردم این شهرستان از برکات آن بهره‌مند شوند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: