• شنبه ۲۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-12884-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

لغو برنامه‌های فرهنگی به دلیل برخی تجمعات پذیرفتنی نیست

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر اراک گفت: نباید به دلیل برخی تجمعات برنامه‌های فرهنگی شهر همچون کنسرت‌ها لغو شود.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، مرتضی سورانه در صحن رسمی شورای شهر اراک که با حضور استاندار مرکزی و بررسی پروژه 55 متری اراک برگزار شد، به برخي از مشكلات فرهنگي موجود در شهر اراك اشاره كرد و گفت: شهر اراك شهر موانع است و در هر خيابان با تعداد بسياري از موانع سرعت‌گير مواجه هستيم كه اين خود مشكل‌آفرين شده است.

وی گفت: طي دو هفته اخير دو كنسرت در اراك لغو شده است و صدور لغو كنسرت توسط مديران بدون اعلام به مسئولان شهر كوتاهي مديران را نشان مي‌دهد، تجمعاتي در شهر رخ داد كه حاصل ناآگاهي مردم بود و نبايد به اين دليل مباحث و برنامه‌های فرهنگي شهر كنسل شود.

سورانه بیان کرد: باشگاه شهرداري اراك بيش از يك سال تعطيل است در صورتي كه برنامه‌هاي فرهنگي، هنري و ورزشي فضاي شهر را تلطيف و پويايي جامعه را در پي دارد و نبايد به راحتي به تعطيلي كشيده شوند.

وی با اشاره به تعطیلی سه ساله استخر شهرداري اراك این امر را تضییع حقوق شهروندان دانست.

این عضو شورای شهر اراک با اشاره به برخی اتهام‌ها به یکی از سمن‌هاي فعال در اراك تصریح کرد: نبايد بدون اطلاعات دقيق و مطالعه اتهام زده شود و حتي درخواست تجمع صورت گيرد.

سورانه تاکید کرد: بايد به دنبال ايجاد سرمايه اجتماعي بود و با كنترل ناهنجاري به دنبال ايجاد هنجارهاي مثبت رفت. فردي كه احساس تعلق به شهر داشته باشد شهر را آتش نمي‌زند و اموال عمومی را تخريب نمي‌كند، اما با دور كردن شهروندان و غريبه دانستن آنها جز عصيان مدني و آشوب جيزي بر جاي نمي‌ماند و بايد در پي توسعه سرمايه اجتماعي در شهر بود.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: