• یکشنبه ۲۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-13084-5
  • خبرنگار : 10004
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

رشد 100 درصدی زنان خانه‌دار بیمه شده تامین اجتماعی در استان مرکزی

مدیر کل تامین اجتماعی استان مرکزی گفت: در حوزه زنان خانه‌دار بیمه شده تامین اجتماعی استان مرکزی نسبت به مدت مشابه سال قبل با رشد 100 درصدی مواجه هستیم.

محمدرضا بیدهندی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، اظهار کرد: در حال حاضر و تا پایان آذرماه سال جاری دو هزار و 57 نفر از زنان خانه‌دار در استان مرکزی بیمه شده اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل با رشد 100 درصدی مواجه بوده است . 

وی با اشاره به اینکه حمایت‌های بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی در حوزه زنان خانه‌دار به جهت تامین آتیه این گروه از جمعیت کشور است، گفت: زنان خانه‌دار متقاضی بهره مندی از مزایای بازنشستگی یا درمان سازمان تامین اجتماعی می‌توانند با مراجعه به نزدیکترین شعبه یا کارگزاری رسمی این سازمان در محل سکونت خود نسبت به انعقاد این نوع از پوشش بیمه‌ای اقدام کنند.

وی گفت: بیمه زنان خانه‌دار در زمره بیمه‌های حرف و مشاغل آزاد است و متقاضیان از سنین بین 18 تا 50 سال می‌توانند درخواست بیمه‌پردازی خود را به شعب سازمان تامین اجتماعی ارائه کنند.

بیدهندی گفت: چنانچه متقاضی این نوع پوشش بیمه‌ای بیش از 50 سال سن داشته باشد، می‌بایست در ازای هر سال افزایش سن مازاد بر 50 سال یکسال سابقه قبلی داشته باشد .

مدیر کل تامین اجتماعی استان مرکزی اضافه کرد: این گروه از بیمه شدگان می توانند با دارا بودن 55 سال سن تمام و مدت 20 سال پرداخت حق بیمه از مزایای بازنشستگی کامل سازمان تامین اجتماعی بهره مند شوند .

وی گفت: متقاضیان می‌توانند با انتخاب یکی از سه نوع پوشش بیمه‌ای نسبت به ادامه بیمه پردازی خود اقدام کنند و در انتخاب یکی از سه نرخ 14 ، 16 و 20 درصد مختار هستند. برخی از تعهدات باعث تغییر در نوع نرخ حق بیمه است که بیمه بازنشستگی و فوت بعد از بازنشستگی با نرخ 14 درصد، بیمه بازنشستگی و فوت قبل و بعد از بازنشستگی با نرخ 16 درصد و در نهایت بیمه بازنشستگی، از کارافتادگی کلی و فوت با نرخ 20 درصد ، سه نوع نرخ حق بیمه رایج در این نوع پوشش است.

بیدهندی در ادامه گفت: در سال جاری متقاضیان با پرداخت مبلغ ماهانه 115 هزار تومان می‌توانند از نرخ 14 درصد این پوشش بیمه ای استفاده کنند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: