• یکشنبه ۲۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۵
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-6892-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

سلیمی در اخطاری مطرح کرد:

وزارت خارجه درباره ادعای گفت‌وگو پیرامون مسائل داخلی با طرف‌های اروپایی موضع‌گیری کند

یک نماینده مجلس تاکید کرد که وزارت خارجه باید نسبت به اظهارات مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا و وزیر امور خارجه انگلیس درباره گفت‌وگو پیرامون مسائل داخلی ایران با وزیر خارجه کشورمان به صورت شفاف موضع‌گیری کند .

به گزارش ایسنا، علیرضا سلیمی در جلسه علنی امروز (یکشنبه) در اخطاری مطرح کرد: از کل بودجه سال آینده تنها هفت دهم درصد به بخش فرهنگی اختصاص داده شده است که متاسفانه این میزان نیز مورد هجوم واقع شده است. انتظار می‌رود که دستورات لازم برای افزایش بودجه بخش فرهنگی داده شود.

وی با بیان اینکه ما در مسائل فرهنگی دچار مشکلاتی هستیم، دلیل آن را جدی نگرفتن این حوزه خواند و افزود: متاسفانه در جامعه ما اخلاق به محاق رفته و هر کسی هر مطلبی را که به ذهنش می‌رسد فوری بیان و آن را منتشر می کند.

این نماینده اصولگرای مجلس در ادامه با اشاره به مذاکرات اخیر وزیر خارجه با طرف‌های اروپایی گفت: خانم موگرینی و آقای جانسون اعلام کردند که در مذاکرات اخیر با آقای ظریف در مورد مسائل داخلی ایران صحبت‌هایی داشته‌اند. با وجودی که این موضوع از سوی طرف‌های اروپایی مطرح شده است ولی به هر حال آنها حق دخالت در امور داخلی ما را ندارند لازم است وزارت خارجه در این باره موضع شفافی اتخاذ کند.

سلیمی همچنین در تذکری با انتقاد از پرداخت نشدن حقوق معدنی معادن گفت: مردم در حوزه انتخابیه بنده در طول 30 سال گذشته نزدیک به 200 میلیارد تومان حقوق معدنی به خزانه پرداخت کردند. قرار بود 15 درصد این مبلغ به مردم برگردد که ریالی برنگشته است. انتظار ما این است که قوانین مصوب اجرایی شود.

وی در پایان با تاکید بر لزوم ارائه گزارشی از عملکرد صندوق توسعه ملی خاطر نشان کرد: ما اطلاعات کافی و کاملی از میزان برداشت‌های صندوق توسعه ملی و انتشار اوراق مشارکت نداریم که طبیعتا بدون این گزارشات نمی توانیم به درستی درباره لایحه بودجه تصمیم گیری کنیم.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: