• یکشنبه ۲۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-1187-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

تاکید استاندار مرکزی بر استفاده از ظرفیت های متنوع دانشگاه آزاد در مسیر توسعه استان

استاندار مرکزی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی استان فراجناحی و با رویکرد تخصصی در مسیر توسعه حرکت می‌کند.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سید علی آقازاده در دومین نشست شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی یکی از قدیمی‌ترین و بزرگترین واحدهای دانشگاهی پس از انقلاب اسلامی در کشور، خاورمیانه و جهان است، اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی استان و اراک بهترین مجموعه ساختمانی، تجهیزاتی و علمی را داراست.

 وی تصریح کرد: یکی از رسالت‌های دانشگاه آزاد حمایت و پشتیبانی از شرکت‌های دانش‌بنیان است و دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی این رسالت را به خوبی اجرایی کرده و با ادامه این حمایت می‌توان تحرکات خوبی را در بخش‌های مختلف شاهد بود.

آقازاده با اشاره به پیشرفت‌های مجموعه دانشگاه در حوزه کشاورزی بیان کرد: اختراعات و ابتکارات انجام شده در شرکت‌های دانش‌بنیان این دانشگاه قابل تقدیر است، دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی فقط تربیت دانشجو را ملاک کار خود قرار نداده است بلکه در ادامه با تجهیز و حمایت از مراکز رشد بحث اشتغالزایی و کارآفرینی و رشد استعدادها را دنبال می‌کند.

وی تاکید کرد: رویکرد دانشگاه آزاد در حوزه حمایت از مراکز رشد نقش موثری در توسعه علم، صنعت، فناوری و کشاورزی در استان داشته و دارد.

استاندار مرکزی با بیان اینکه دانشگاه آزاد همواره رویکرد فراجناحی، تخصصی با دیدگاه علمی و تخصصی را دنبال کرده است و امروز در قطب توجه ایران و منطقه قرار دارد، تصریح کرد: دانشگاه آزاد طی دوران فعالیت خود توانسته رسالت و هدف اصلی خود را دنبال کرده و انسجام کنونی را رقم زند.

وی با اشاره به کاهش جمعیت دانشجو در کشور و استان مرکزی عنوان کرد: طی 6 سال اخیر جمعیت 120 هزار نفری دانشجو در استان مرکزی به 90 هزار نفر تقلیل یافته و این روند کاهشی همچنان ادامه دارد.

آقازاده اظهار کرد: دانشگاه آزاد خود را برای پذیرش نیمی از جمعیت دانشجوی استان آماده و تجهیز کرده است و در شرایط کنونی باید راهکاری برای استفاده بهینه و بهر‌ه‌وری از امکانات دانشگاه و ظرفیت اساتید و کادر اداری اتخاذ شود.

وی یکی از راهکارهای استفاده از ظرفیت‌های دانشگاه را در حوزه گردشگری دانست و افزود: واحدهای اقامتی و پذیرایی دانشگاه می تواند در امر گردشگری و جذب توریست مورد استفاده قرار گیرد، همچنین از ظرفیت و امکانات آزمایشگاهی و پژوهشکده‌ای این مجموعه علمی برای صنعت استان که نیازمند این امکانات است نیز می توان استفاده کرد.

استاندار مرکزی با تاکید بر اینکه باید اتصال دانشگاه آزاد با گروه‌های حقیقی و حقوقی و شرکت‌های دولتی و خصوصی برقرار باشد، گفت: استان مرکزی یکی از استان‌هایی است که از نظر شاخص و سرانه ورزشی ضعیف است و علیرغم ظرفیت‌های ورزشی مناسبی که در اختیار دارد، از بعد امکانات ورزشی فقیر است. از طرفی سالن‌ها و اماکن ورزشی دانشگاه آزاد پتانسیل خوبی در حوزه ورزش استان است و باید با تعریف مکانیزم اجرایی قابل قبول از این فضا استفاده شود.

وی اضافه کرد: واحدهای صنعتی نیازمند فضای ورزشی هستند و می‌توان از این امکانات در این راستا استفاده کرد.

آقازاده با اشاره به مسیر منتهی به دانشگاه اراک در محور اراک خمین گفت: این سه کیلومتر برای 10 هزار دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی اراک مناسب نیست و با وجود تنگناهایی که در حوزه اعتبارات تملک دارایی استان وجود دارد تلاش می‌شود تا در سال 97 بهسازی و مناسب‌سازی آن در دستور کار قرار گیرد.

استاندار مرکزی بر لزوم ارتباط صنعت و دانشگاه تاکید کرد و گفت: باید ارتباط منسجمی در این عرصه حاکم شود، همچنین واحد تحقیقات دانشگاه آزاد نیز می‌تواند به دیگر واحدهای دانشگاهی استان کمک کند، در واقع همگی باید در مسیر توسعه اقتصادی، اجتماعی، علمی و پژوهشی استان حرکت کنیم.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: