• سه شنبه ۲۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-1587-5
  • خبرنگار : 10015
  • منبع خبر : ----

برگزاری هجدهمین كنفرانس ملي جوش و بازرسي و هفتمين كنفرانس ملي آزمايش هاي غيرمخرب در دانشگاه اراک

هجدهمین كنفرانس ملي جوش و بازرسي و هفتمين كنفرانس ملي آزمايش هاي غيرمخرب 17 و 18 بهمن ماه سال 1396 توسط انجمن جوشکاري و آزمايش هاي غيرمخرب ايران با همکاری دانشگاه اراک در این دانشگاه برگزارمي شود.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، هدف از برگزاري این دو کنفرانس ايجاد زمينه همکــاري به منظور برقراري ارتباط ميان کليه استادان، پژوهشگران و دست اندرکاران صنعت جوشکاري و آزمايش هاي غيرمخرب عنوان شده است.

براساس تقویم برگزاری، آخرین مهلت ثبت نام جهت حضور در این کنفرانس دهم بهمن ماه و آخرین مهلت ارسال پایان نامه یکم بهمن ماه اعلام شده است.

به گفته دکتر نعمت زاده دبیر اجرایی کنفرانس ملی جوش، هدف از برگزاري كنفرانس ملي جوش دستيابي به آخرين دستاوردهاي مرتبط با صنعت جوش است تا بتوانيم از اين دستاوردها جهت ارتقاء سطح علمي، پژوهشي و فناوري صنايع بيشترين بهره برداري را داشته باشيم.

وی در خصوص تعداد مقالات دریافت شده گفت: حدود 140 مقاله به دبيرخانه كنفرانس رسيده است كه از اين تعداد چيزي حدود 38 مقاله به صورت ارائه حضوري و چيزي در همين حدود به صورت پوستر پذيرش نهايي شده است.

وی با اشاره به دعوت از 4 مهمان ويژه خارجي جهت حضور در این کنفرانس اظهار کرد: دو نفر از مهمانان به عنوان شركاي علمي و صنعتي شركت ماشين سازي اراك از كرواسي كه مقالات حضوري نیز ارائه خواهند داد، به عنوان سخنران كليدي سخنراني خواهند كرد. يك مهمان هم از كشور پرتغال به عنوان ارائه دهنده كارگاه آموزشي و مهمان ديگری از كشور سوئد در این کنفرانس حاضر خواهند بود. تخصص همه مهمانان مدعو خارجی در زمينه رويكردهای فرايندهاي نوين جوشكاري است.

وی افزود: اين كنفرانس حاميان ثابتي در هر سال دارد. دبيرخانه اصلي انجمن جوشكاري در اصفهان است و يك شعبه نيز در تهران دارد و شركت كنترل فرايند، شركت آما، شركت ناظران يكتا و چندين شركت ديگر از حاميان اين كنفرانس هستند. از استان مركزي نيز شركت ماشين سازي، شركت آذرآب، پتروشيمي، لجور و بسياري از شركت هاي ديگر در زيرگروه هاي مختلف همكاري هاي لازم را انجام خواهد داد.

به گزارش ایسنا، پژوهش و فناوری در صنعت جوش و بازرسی، نقش جوش و بازرسی در بهبود کیفیت قطعات، تجهیزات و سازه های فلزی، جایگاه فناوری های جوشکاری در توسعه ایمنی و افزایش بهره وری صنایع کشور، روش های جدید بازرسی و انجام آزمایش های غیر مخرب در صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و دیگر صنایع، سیستم های مدیریت کیفیت در صنعت جوش، بهره وری و تحول در صنایع کشور و جایگاه بازرسی و استفاده از کدها و استانداردها و استانداردسازی فعالیت های مرتبط با جوشکاری در توسعه ایمنی و افزایش بهره وری فعالیت های صنعتی کشور از جمله محورهای کنفرانس ملی جوش و بازرسی است.

کدها، استانداردها و استانداردسازی، مدیریت و تکنولوژی نوین، پژوهش و توسعه فناوری، تصضمین کیفیت و کنترل کیفیت و آزمایش های غیر مخرب در صنایع تولید انرژی از جمله محورهای کنفرانش ملی آزمایش های غیرمخرب است.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: