• چهارشنبه ۴ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-385-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

تدوین بانک اطلاعاتی فرهیختگان استان مرکزی آغاز شد

رئیس بنیاد ایرانشناسی استان مرکزی از تهیه بانک اطلاعاتی فرهیختگان این استان خبر داد.

دکتر علی‌اصغر میرزایی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه مرکزی، عنوان کرد: محوریت رسالت و فعالیت بنیاد ایرانشناسی تحقیق و پژوهش درخصوص تاریخ و فرهنگ و تمدن استان مرکزی است.

وی با اشاره به تلاش در جهت تهیه بانک اطلاعاتی فرهیختگان و مشاهیر استان مرکزی تصریح کرد: نرم‌افزار مربوطه جهت تهیه این بانک توسط بنیاد ایرانشناسی تهران تهیه و به شعب ارسال شده است و شعب بنیاد ایران شناسی در استان‌ها نیز موظفند اطلاعات مفاخر و مشاهیر و کتابشناسی استان را وارد نرم‌افزار کنند.

میرزایی گفت: در استان مرکزی با توجه به اینکه این بانک در قالب چند بانک اطلاعاتی است مراحل اولیه کار در استان توامان در حال انجام است.

وی با اشاره به گستردگی کار و همچنین کمبود نیروی انسانی جهت جمع آوری اطلاعات دقیق افزود: زمانبندی دقیقی در خصوص اتمام و تهیه کامل بانک نمی‌توان تعیین کرد البته تهیه بانک کتابشناسی استان بسیار زمانبر است چراکه باید اطلاعات دقیق و بدون کم و کاستی در قالب کلیه طرح‌ها، رخدادها، تالیف‌ها و کلیه آثار و حتی فوت مولفان نیز درج شود به همین دلیل کاری گسترده و طولانی‌مدت است.

رئیس بنیاد ایرانشناسی استان مرکزی اضافه کرد: این کار با محوریت بنیاد در حال انجام است، اما بنیاد پذیرای اطلاعات افراد است.

میرزایی در خصوص طرح‌های پژوهشی بنیاد گفت: بخشی از این طرح‌های پژوهشی همچون تهیه دانش‌نامه‌های استانی از بنیاد ایرانشناسی مرکز اعلام می‌شود که این دانش‌نامه در استان مرکزی 11 جلد را در بر می‌گیرد و تاکنون 5 فصل آن تهیه شده است که شامل تاریخ و فرهنگ استان مرکزی، ایران اسلامی و ایران معاصر در دوره ریاست قبل بنیاد به انجام رسید، شرایط محیطی و اقلیم استان، جغرافیای انسان استان مرکزی که تکمیل شده است و معماری و هنر استان مرکزی می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: