• جمعه ۶ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۳
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9611-1892-5
  • خبرنگار : 10151
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

شبکه‌های اجتماعی داخلی تقویت شود

امام جمعه اراک به منظور مقابله با چالش‌های فضای مجازی خواستار تقویت شبکه های اجتماعی داخلی شد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، آیت‌الله قربانعلی دری‌نجف‌آبادی در نماز عبادی سیاسی جمعه اراک با اشاره به ایام سوگواری حضرت فاطمه(س)عنوان کرد: حضرت فاطمه زهرا(س) در فردای قیامت تجلی همه خیرات عالم است.

وی با تاکید بر عظمت و قدردانستن این ایام تصریح کرد: این ایام باید در بین آحاد جامعه به ویژه دختران و پسران و دانشگاهیان مورد توجه قرار گیرد و فریب رسانه‌های بیگانه و ساختارشکن را نخورد.

دری‌نجف‌آبادی با بیان اینکه ایران کشوری عزتمند و با شرافت است، بر قدردانستن وجود مادر در خانواده‌ها تاکید کرد و گفت: دامان مادر بزرگترین دانشگاه انسان‌سازی است که مدرک عزت و شرف ارائه می‌کند.

وی با اشاره به ایام مبارک دهه فجر اظهار کرد: استان مرکزی استان امام راحل است بر همین اساس باید بیش از استان‌های دیگر این ایام را قدر بدانیم، برای آن آماده باشیم و بار دیگر با اهداف و آرمان‌های امام(ره) تجدید بیعت کنیم.

امام جمعه اراک به ضعف‌های موجود در این عرصه اشاره کرد و افزود: هر کدام باید سهم خود را به نظام و انقلاب ادا کنیم تا بیکاری، فحشا، منکرات و چالش‌های اجتماعی و حاشیه‌نشینی با برنامه رفع شود و در این راستا دولت و مجلس باید با جدیت بیشتری همکاری داشته باشند.

وی تصریح کرد: وظیفه همه ماست برای حمایت از انقلاب با اتحاد و انسجام در 22 بهمن ماه حضوری گسترده داشته باشیم.

دری‌نجف‌آبادی در ادامه با اشاره به واحدهای صنعتی و تولیدی نیمه‌فعال در کشور و استان مرکزی بیان کرد: باید به فکر مردم بود و از تمامی ظرفیت‌ها برای خدمت و بهبود شرایط بهره گرفت و این بهبود منوط به همت و هم‌افزایی است.

وی با اشاره به ظرفیت کم بیمارستان آیت‌الله خوانساری اراک و لیست انتظار جهت پذیرش بیماران گفت: با کمک خیران استان مرکزی فاز دوم این مرکز درمانی ویژه بیماران سرطانی احداث شد و تنها مرحله تجهیز و تامین نیروی آن باقی مانده است که به سرعت انجام می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی با تاکید بر مدیریت شبکه های اجتماعی  و فضای مجازی عنوان کرد: در استفاده از این فضا باید فرهنگ‌سازی درستی انجام گیرد تا جامعه درست و نادرست را به خوبی تشخیص دهد و مسیر نفوذ دشمن از این راه مسدود شود و اهداف شیطانی آنها به جامعه تزریق نشود که این اقدام مانع آسیب‌رسانی به بنیان‌های عمیق دینی و انقلابی می‌شود.

وی ادامه داد: انتظار ما از دولت و دستگاه‌های اجرای این است که در برابر چالش‌های فضای مجازی با قدرت و تدبیر بایستند و شبکه‌های داخلی را تقویت کنند.

دری‌نجف‌آبادی با تاکید بر استفاده و بکارگیری جوانان و دانشمندان جهت تولید و توسعه شبکه‌های مجازی داخلی گفت: سرورهای این شبکه‌ها باید در داخل کشور باشد در صورتی که امروز این بانک اطلاعاتی در اختیار دشمنان است.

امام جمعه اراک با قدردانی از برگزاری مانور ارتش در جنوب کشور گفت: مسئله فلسطین و قدس مسئله اول جهان اسلام است و تا زمانی که این غده سرطانی(اسرائیل) وجود دارد دنیای اسلام روز خوش نخواهد داشت و هیچ موضوعی نباید ما را از هدف که آزادی فلسطین و قدس شریف است دور کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: