• شنبه ۷ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-1691-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

زمان بازپرداخت تسهیلات مشاغل خانگی در استان مرکزی پنج ساله شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: مدت زمان بازپرداخت تسهیلات قرض الحسنه مشاغل خانگی در این استان از سه سال به پنج سال افزایش یافت.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی، محمدتقی آبایی افزود: افزایش بازپرداخت تسهیلات مشاغل خانگی در پی تصمیم بانک مرکزی و مصوبه شورای پول و اعتبار کشور در استان اجرایی شده است.

وی بیان کرد: سقف اعطای تسهیلات تسهیلات اشتغالزایی مشاغل خانگی برای هر فرد، کمیته امداد امام خمینی (ره)، بهزیستی و ایثارگران (بند پ ماده 89 قانون برنامه ششم توسعه) حداکثر 200 میلیون ریال است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی ادامه داد: سقف تسهیلات اشتغالزایی کارفرمایان برای نهادهای حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره)، بهزیستی و مشاغل خانگی برای حداکثر پنج نفر، یک میلیارد ریال است.

آبایی عنوان کرد: تخصیص اعتبار مشاغل خانگی استان در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل، هفت و نیم برابر افزایش یافته است.

وی گفت: 120 میلیارد ریال از مجموع 160 میلیارد ریال اعتبار ابلاغی مشاغل خانگی استان مرکزی در سال جاری تخصیص یافته است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی اضافه کرد: سقف پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی نیز در سال جاری از 50 میلیون ریال به 200 میلیون ریال افزایش یافته است.

آبایی تصریح کرد: 352 عنوان شغل در راستای مشاغل خانگی تعریف شده که متقاضیان می توانند برای دریافت این تسهیلات قرض الحسنه به دستگاه های جهاد کشاورزی، سازمان صنعت، معدن و تجارت، میراث فرهنگی، و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان متولیان امر مراجعه کنند.

وی گفت: متقاضیان از طریق سامانه اینترنتی به آدرس www.mashaghelkhanegi.ir نیز می توانند نسبت به ثبت نام مشاغل خانگی اقدام کنند.

طرح مشاغل خانگی از سال 89 در کشور و همزمان در استان مرکزی کلید خورده است، اما در این سال تنها ثبت نام متقاضیان انجام و اخذ تسهیلات این بخش از سال 90 عملیاتی شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: