• شنبه ۷ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-4284-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

بودجه 463 میلیاردی شهرداری اراک تقدیم شورای شهر شد

بودجه 463 میلیارد تومانی شهرداری اراک توسط شهردار تقدیم شورای شهر شد.

به گزارش ايسنا، منطقه مركزي، داوود تاجران در صحن رسمي شوراي شهر اراك با تقديم لایجح بودجه 97 به شوراي شهر گفت: بودجه ٩٧ با توجه به فضاي حاكم بر اقتصاد كشور، بودجه سال آتی دولت، اقتصاد مقاومتي و براساس كار علمي تدوين شده است .

وي رقم بودجه ٩٧ شهرداري را ٤٦٣ ميليارد تومان در قالب ٢٠٠ ميليارد تومان بودجه جاري و ٢٦٣ ميليارد تومان بودجه عمراني عنوان كرد و افزود: بودجه ٩٦ شهرداري اراك تا پايان سال ٣٠٠ ميليارد تومان محقق خواهد شد بر همين اساس بودجه ٩٧ عملياتي و واقع‌بينانه تدوين شده است و البته برنامه‌هاي ويژه‌اي در شهرداري مدنظر است كه اميد است با تحقق آن و كسب درآمد، مازاد آن در متمم لحاظ شود.

شهردار اراک در پاسخ به نطق پيش از دستور دو تن از اعضاي شورا اظهار كرد: در خصوص وضعيت وكيلي مسئول هماهنگي و پيگيري سياست‌ها و اهداف عالي شهردار، حكم وي پنجشنبه به شوراي شهر ارسال شده است .

وي با قبول معوقات پرسنل شهرداري بيان كرد: بايد توجه داشت كه معوقات مربوط به ١٠٠ روز گذشته نيست بلكه شهرداري از سال ٩٤ با موضوع معوقات پرسنل مواجه است و اين امر بخش اعظمي از وقت مجموعه شهرداري را به خود اختصاص داده است و حتي زمان زيادي صرف بازگشايي حساب‌ها جهت برداخت حقوق‌ها مي‌شود .

تاجران با اشاره به اينكه شهردار فعلی اراک مسئول پرداخت حقوق و معوقات است، اما علت و عامل آن نيست، تاكيد كرد: تا به امروز حقوق و بيمه كاركنان و پرسنل پرداخت شده است، در حال حاضر روزانه ٢٩ ميليون تومان به عنوان سود و بهره بانكي برداخت مي‌شود و گاهي اين رقم به ٥٠ ميليون تومان نيز مي‌رسد، شهرداري داراي ٧١ حساب است كه مي‌توان با كمتر از ١٠ حساب امور شهرداري را به انجام رساند .

وي در خصوص فعال شدن تابلوهاي روزشمار عنوان كرد: از شامگاه گذشته ٢ تابلو فعال شده است و تابلوهاي ديگر طی اتمام حجت با پيمانكاران و بيان تاريخ دقيق اتمام پروژه فعال مي‌شوند .

شهردار اراك با اشاره به جمع‌آوري كمپوست استفاده شده در پارك بانوان بيان كرد: عليرغم ميل باطني كمپوست پارك جمع‌آوري شده است و امروز حتي يك گرم كمپوست در پارك وجود ندارد و حتي صبح امروز نیز دادستاني نيز از پارك بازديد داشت .

وي در خصوص نصب سرعت‌گير در محل احداث پل سنجان كفت: نصب سرعت‌گیر براساس مصوبه شوراي ترافيك انجام مي‌شود و شهرداري تنها مجري مصوبات است و اگر در اين راستا مشكلي وجود دارد با نظر شورا دلايل فني مشكلات ايجاد شده در اين محل، تجميع و به شوراي ترافيك ارائه خواهد شد .

تاجران در خصوص شفافيت مالي در پروره پارك بانوان تصريح كرد: تلاش مجموعه شهرداري راه‌اندازي پارك است و اكر شورا مخالفتي در اين راستا داشته باشد با توجه به مطيع شورا بودن دستور توقف كار داده مي‌شود .

وي با تاكيد در مخالفت با ايجاد پيست آفرود در منطقه گردشگري دره گردو، در خصوص نقد فرزانه رحمتي نسبت به تعامل شهردار با اصحاب رسانه بيان كرد: در نشست خبري بيش از سه ساعت به امر پاسخكپگويي به سوالات اصحاب رسانه اختصاص يافت و تمام تلاش در جهت عدالت رسانه‌اي اعمال شد .

تاجران زمان بهره‌برداري و افتتاح پروژه‌ تقاطع‌های غير همسطح شريعتي، علم‌الهدي و شهيد صيدي را سي‌ام مهرماه ٩٧ و بهره‌برداري از تقاطع غير همسطح ميدان ورزش را سي‌ام شهريورماه سال آينده عنوان كرد .

وي در خصوص فعاليت دو سازمان جديد شهرداري اراك(سازمان فناوري و اطلاعات و سازمان سرمايه‌گذاري) گفت: با وجود آنكه از برنامه راه‌اندازي اين سازمان‌ها عقب هستيم، اما سازوكار تاسيس و در نظر گرفتن فضاي سازمان در حال انجام است، اما با توجه به مشغله‌هاي موجود در زمينه تدوين بودجه، افتتاح برخي پروژه‌ها براي نوروز و اقدامات عقب افتاده سرعت كار كند است و سعي مي‌شود به زودي امور پيش رود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: