• شنبه ۷ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-4384-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

تاخیر دوماهه در پرداخت حقوق کارگران خدمات شهری اراک

عضو شوراي شهر اراك خواستار پرداخت معوقات پرسنل شهرداری جهت افزایش راندمان و بهبود خدمات‌رسانی شد.

به گزارش ايسنا، منطقه مركزي، پيمان رشيدي در نطق پيش از دستور در صحن علني شوراي شهر اراك عنوان كرد: با توجه به شروع كار شهردار اراك و گذشت ١٠٠ روز از آغاز این فعاليت اقداماتي انجام گرفته است كه گاهي باعث تكدر خاطر دستگاه‌هاي نظارتي و شهروندان شده است .

وي با اشاره به انتخاب وكيلي به عنوان مشاور عالي شهردار اراك افزود: عليرغم تذكرات اعضاي شوراي شهر و سازمان بازرسي سمت مشاور عالی به سمت مسئول هماهنگي و پيگيري سياست‌ها و اهداف عالي شهردار تغییر یافت كه در چارت سازماني شهرداري تعریف نشده است و مجوز قانوني براي پرداخت حقوق آن وجود ندارد و شهردار بايد نسبت به اين امر پاسخگو باشد .

رشيدي تصريح كرد: نيرويي انساني در هر سازماني عامل پيشرفت و بهره‌وري است، عدم پرداخت حقوق و بيمه انگيزه كار را از نيروي انساني مي‌گیرد و در سازماني مانند شهرداري كاهش راندمان و خدمت‌رساني را به دنبال دارد كه قابل قبول نيست .

وي با بيان اينكه شهرداري حقوق كارگران خدمات شهری شهرداري اراک دو ماه پرداخت نشده است، افزود: پرداخت نشدن حقوق دي ماه، پرداخت اقساطي حقوق آذرماه و واريز نشدن حق بيمه كاركنان و كارمندان از ديگر مطالبات پرسنل شهرداري است و با توجه به روزهاي پاياني سال نبايد خللي در كار پرسنل ايجاد كرد .

اين عضو شوراي شهر ادامه داد: عليرغم تذكرات چندباره تا به امروز با وجود نصب تابلوهاي روزشمار هنوز زمان افتتاح پروژه‌ها مشخص نيست و تابلوها خاموش است .

وي اضافه كرد: با وجود تذكرات در خصوص كمپوست استفاده شده در پارك بانوان اما اقدامی برای آن صورت نگرفته است، اين كمپوست حاوي ٢٢ درصد شيشه، دو نوع قارچ، چهار درصد شيشه، سرب، آرسنيك، كادميوم است و شهرداري در تقابل با كارشناسان امر برآمده است كه قابل قبول نيست .

رشيدي با اشاره به نصب سرعت‌گير در محل ساخت پل ورودي سنجان كه منجر به اعتراض شهروندان، ساكنان، مسافران و ... شده است، گفت: بايد به دليل اعتراضات عمومي در جهت حذف سرعت‌گيرها اقدام شود .

این عضو شورای شهر اراک در پايان خواستار شفافيت و انضباط مالي در پروژه پارك بانوان شد و افزود: روند اختصاص بودجه به اين پروژه بايد به گونه‌اي باشد كه باقي پروژه‌ها با كسري بودجه مواجه نشوند.

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: