• دوشنبه ۹ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-1185-5
  • خبرنگار : 10152
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

بدنه مردمی نقطه ثقل جشنواره قرآنی گل‌های محمدی و فاطمی

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی گفت: نقطه ثقل و اتکا جشنواره گل‌های محمدی و فاطمی، بدنه مردمی آن است.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، حجت‌الاسلام صفر قربانپور در ستاد پنجمین جشنواره قرآنی گل‌های محمدی و گل‌‌های فاطمی استان مرکزی، عنوان کرد: در استان مرکزی هر فرد قرآن‌آموز که در سنین پیش‌دبستانی تا پیش‌دانشگاهی است، می‌تواند برای شرکت در این جشنواره ثبت‌نام کند و هیچ‌گونه ممنوعیتی نیز برای آنان وجود ندارد، چراکه این جشنواره با اتکا به مردم برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه ادغام اختتامیه جشنواره در بخش هنری و قرآنی میسر است، ادامه داد: دورنمای جشنواره دو وجه کلی دارد، بخش محتوای قرآنی این جشنواره شامل رشته‌های گوناگون است، در کنار آنهم کارگاه‌های سبک زندگی با توجه به مباحث آسیب‌های اجتماعی برگزار می‌شود، با این حال ارائه بخش هنری در این جشنواره از جمله خصوصیات ویژه آنست.

قربانپور ادامه داد: این جشنواره در بازه زمانی خاصی طراحی شده و طبیعتا اهدف خود را دنبال می‌کند و در عین حال هیچ مانعی برای افزایش فعالیت‌های قرآنی دستگاه‌ها محسوب نمی‌شود، در فرایند این جشنواره در استان بدون در نظر گرفتن اراک و ساوه 7700 شرکت‌کننده حضور دارند که این مهم نقطه عطفی در یک فعالیت قرآنی محسوب می‌شود.

وی تصریح کرد: برگزاری این جشنواره جهات گوناگونی دارد و کمک ارزشمندی به نشاط اجتماعی، مباحث دینی، هم‌افزایی دستگاه‌ها و غیره خواهد کرد، جشنواره هیچ منافاتی با برنامه‌های قرآنی دیگر دستگاه‌ها ندارد و تنها فرصتی برای بروز یک فضای قرآنی جدید به منظور رقابت ارزشمند شرکت‌کنندگان است.

قربانپور بیان کرد: مدیران استانی در این جشنواره دارای نقش مساعدت‌کننده و رفیق اجرایی هستند، و سازمان تبلیغات اسلامی خادم این جشنواره است و همه دستگاه‌ها در برگزاری آن مشارکت دارند، با این وضعیت شرایط برای برگزای پنجمین‌ جشنواره در کل استان فراهم می‌شود.

وی عنوان کرد: در برگزاری این جشنواره هیچ بودجه پیش‌بینی شده‌ای برای دستگاه‌ها در نظر گرفته نشده است، البته مساعدت همه دستگاه‌ها در تامین منابع مالی به کیفیت جشنواره کمک شایانی دارد، چراکه مسائل مالی رکن اساسی است.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: