• چهارشنبه ۱۱ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-2291-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ----

توزیع 102.5 ميليارد تسهیلات اشتغال روستایی در استان مرکزی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی سهم استان از تسهيلات قانون حمايت و توسعه اشتغال در مناطق روستايي و محروم را ٢٠٥ ميليارد تومان عنوان کرد كه در مرحله اول ١٠٢ ميليارد و ٥٠٠ ميليون تومان ابلاغ و توزيع شهرستاني آن آغاز شده است.

به گزارش ايسنا، منطقه مركزي، محمد تقي آبايي در نشست تخصصي اشتغال روستايي که با حضور معاون توسعه روستايي و مناطق محروم كشور و فرمانداران، بخشداران و مديران دستگاه هاي اجرايي استان مركزي برگزار شد، اظهار كرد: مبناي فعالیت اداره كار در امر اشتغال روستایی سامانه رصد است و بر مبناي آن تعداد مشاغل ايجاد شده استان مشخص مي شود.

وي با تاكيد بر اينكه پس از معرفي طرح به بانك و پرداخت تسهيلات، اشتغال ايجاد شده بايد به سرعت وارد سامانه شود، گفت: در سال جاري شش هزار و ٥٠٠ اشتغال در استان مركزي ايجاد و در سامانه ثبت شده است و اگر سامانه تكميل شود مي توان به افق ١٢ هزار شغل تعريف شده براي استان مركزي تا پايان سال رسيد.

آبايي تصريح كرد: در اجرای قانون حمايت و توسعه اشتغال در مناطق روستايي و محروم با دو شاخص جمعيت روستايي و نرخ بيكاري توزيع منابع مالي انجام شده است و با ابلاغ دستورالعمل به استان، توزيع شهرستاني انجام گرفته است.

مديركل كار، تعاون و رفاه اجتماعي استان مركزي اظهار كرد: متقاضيان تسهيلات ثبت نام شده در سامانه تاكنون در رسته هاي شغلي اولويت دار هزار و ٢٤١ نفر  و ٣٨٥ نفر در رسته هاي ديگر بوده اند.

آبايي اضافه كرد: از كل تعداد افراد ثبت نام شده در رسته هاي اولويت دار هزار و ٩٩ نفر در اشتغال روستايي و ١٤٢ نفر نيز در اشتغال فراگير ثبت نام كرده اند، اما هنوز طرحي به تصويب بانك ها براي اعطاي تسهيلات نرسيده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: