• چهارشنبه ۱۱ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۶
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9611-4392-5
  • خبرنگار : 10004
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

منصوری: کارآفرین برتر کسی است که حقوق کارگر را به موقع پرداخت کند

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: کارآفرین برتر کسی است که حقوق کارگر را به موقع پرداخت کند.

به گزارش ایسنا، محمدرضا منصوری در آئین بهره‌برداری از واحد تولید صنایع غذایی "لتوس" تولید کننده انواع سالاد، سبزیجات و بسته‌بندی میوه‌جات در ساوه که با حضور معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور انجام شد، گفت: این واحد تولیدی با فعالیت مدیریتی توانمند و جوان علاوه بر ایجاد اشتغال برای دهها نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم به دلیل انجام به موقع تعهدات و پرداخت حقوق کارگران در موعد قانونی یک واحد تولیدی موفق و کارفرمای آن کارآفرین برتر است.

وی با اشاره به پرداخت دیرهنگام حقوق کارگران در برخی واحدهای تولیدی شهرستان و احتمال عمدی بودن این اقدام غیرقانونی، اظهار کرد: اگر پرداخت حقوق کارگران به هر دلیلی از سه ماه بگذرد نه تنها انگیزه‌ای برای کارکردن وجود نخواهد داشت بلکه اقتصاد و معیشت کارگران دچار آسیب شده و به سختی و دشواری زندگی روزمره خویش را اداره خواهند کرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیگیری های صورت گرفته برای پرداخت معوقات کارگران با برگزاری جلسات مشترکی بین کارگران و کارفرمایان اظهار کرد: برخی کارگران این شهرستان حقوق معوقه از چهار ماه تا 12 ماه دارند و چنانچه کارفرما اقدام به پرداخت معوقات نکند با توقیف اموال و دارایی های مازاد بر تولید مطالبات آنان را پرداخت خواهیم کرد.

وی با اشاره به سیاست دولت مبنی بر حمایت از تولید و اعمال تخفیفات مناسب در ارائه خدمات و پرداختی‌ها اظهار کرد: با توجه به اعمال این سیاست های حمایتی هر تولید کننده‌ای که در چنین شرایطی نتواند تولید کند و چالش کارگری داشته باشد قطعا سوء مدیریت دارد.

منصوری با تاکید بر اینکه عمده مشکلات مربوط به صنایع در بخش دولتی است، اظهار کرد: صنعت دولتی در حال نابودی است و باید سازوکاری اتخاذ شود تا صنایع کشور به بخش خصوصی کارآمد واگذار شود.

وی در ادامه به آغاز ورشکستی سازمان تامین اجتماعی نیز اشاره کرد و گفت: در ماه گذشته بالغ بر 6 هزار میلیارد تومان ، تعهدات سازمان تامین اجتماعی پرداخت شده است در حالیکه در همین مدت تنها چهار هزار و 700 میلیارد تومان دریافتی این سازمان بوده و این یعنی آغاز ورشکستی این سازمان که دولت باید در این خصوص چاره اندیشی کند.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در خانه ملت رونق تولید را رویکرد مهم دولت برشمرد و با تاکید بر اعطای تسهیلات با نرخ پائین از سوی دولت به کارآفرینان اظهار کرد: هر چقدر به تولید کشور اهمیت بدهیم به همان میزان به ایجاد اشتغال و تقویت کارآفرینی کمک کرده‌ایم.

وی به مهمترین مزیت صنایع تبدیلی در حوزه کشاورزی اشاره کرد و افزود: کاهش ضایعات از 45 درصد به پنج درصد از مهمترین مزیت‌های استقرار صنایع تبدیلی در کنار تولیدات کشاورزی است که این میزان کاهش ضایعات موجب افزایش بهره‌وری و رونق اقتصادی خواهد شد.

به گزارش ایسنا، معاون استاندار و فرماندار ساوه نیز گفت، این واحد تولیدی با سرمایه‌گذاری هفت میلیارد تومانی احداث شده است که دو میلیارد تومان آن از طریق اعطای تسهیلات کم بهره توسعه روستایی تامین و ظرفیت اشتغالزایی تا 150 نفر را داراست.

محمد بهاروند افزود: مدیر جوان و کارآمد این واحد تولیدی توانسته است یک واحد تولیدی محصولات غذایی با کیفیت و منطبق با استاندارهای مربوطه را راه‌اندازی کند و اشتغال پایدار ایجاد کند.

وی در ادامه به رویکرد دولت درخصوص مناطق محروم و روستایی اشاره کرد و گفت: در سالهای گذشته ردیف‌های اعتباری ناچیزی به حوزه روستایی و مناطق محروم اختصاص می‌یافت و تحت عناوین مختلف برخی اعتبارات در این حوزه هزینه می شد اما با رویکرد جدید حمایت دولت یازدهم و دوازهم از مناطق محروم و روستایی و ایجاد معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم در ریاست جمهوری وظایف گسترده‌ای برای آن تبیین شد که موجب ایجاد اشتغال فراگیر و پایدار روستایی و عشایری شده است.

فرماندار ساوه تصریح کرد: با رویکرد دولت درخصوص مناطق محروم و روستایی تعداد پروژه‌های در حال اجرا و قابل افتتاح روستایی به مراتب بیشتر از تعداد طرح‌های شهری است و براساس سرشماری جدید در شهرستان ساوه به جمعیت روستایی این منطقه افزون بر 20 هزار نفر افزوده شده است که نشانگر مهاجرت معکوس و پایداری جمعیت روستایی در سایه ایجاد اشتغال و تقویت تولید است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: