• جمعه ۱۳ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-2391-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

آقازاده عنوان کرد:

مجمع عمومی جهت تعیین هیات مدیره جدید هپکو برگزار می‌شود

استاندار مرکزی از تشکیل مجمع عمومی شرکت هپکو جهت تعیین هیات مدیره در اواخر بهمن ماه خبر داد .

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سید علی آقازاده در نشست مطبوعاتی که در دومین روز از ایام مبارک دهه فجر با تاکید بر اینکه نیاز امروز کشور وحدت و امید است، عنوان کرد: هر ساله در مقایسه با سنوات گذشته شاهد رشد و توسعه در کشور هستیم که این امر می تواند سرآغاز یک حرکت با برنامه به سوی تحقق آرمان‌های انقلاب و توسعه جامع و رفع موانع و مشکلات کشور باشد .

وی با بیان اینکه استان مرکزی در حوزه آب و برق یکی از استان‌های سرآمد کشور است، گفت: تاکنون اقدامات موثری در ارائه خدمات ویژه جهت کاهش خاموشی‌ها، افزایش برق‌رسانی و پوشش برق در نقاط شهری و روستایی انجام شده است .

آقازاده تصریح کرد: با وجود آنکه استان مرکزی در حوزه بهداشت و درمان با کاستی‌هایی مواجه است، اما در حوزه آب و برق جزو استان‌های برخوردار به شمار می‌رود و توسعه زیرساخت‌ها در این دو صنعت قابل قدردانی است .

وی با تاکید بر اینکه سرمایه‌گذاری‌های در حال انجام در استان نویدبخش آینده‌ای روشن است و پیشرفت‌هایی را می‌توان متصور بود، افزود: خوشبختانه امروز مشکل خاصی در تامین آب در استان وجود ندارد، اما این به معنای اسراف نیست، همچنان باید مدیریت مصرف اعمال شود که این امر به سود برنامه‌ریزان کشور، مردم و کاهش هزینه ها خواهد بود .

استاندار مرکزی در خصوص برنامه‌های دومین روز از ایام مبارک دهه فجر در استان مرکزی گفت: امروز 175 پروژه با رقم 192 میلیارد تومان و اشتغالزایی هزار و 968 نفر به بهره‌برداری می‌رسد که 55 پروژه مربوط به بخش عمرانی، 8 پروژه صنعتی، 6 طرح کشاورزی، 6 پروژه بهداشتی و درمان و 100 طرح خدماتی است و عصر امروز نیز مسکن محرومان شهر داوودآباد با اعتبار 270 میلیون تومان بهره‌برداری می‌شود .

وی در ادامه و در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر ممنوعیت توسعه صنایع در شعاع 30 کیلومتری اراک عنوان کرد: ممنوعیت استقرار صنایع در شعاع 30 کیلومتری تنها برای صنایع آلاینده است و در صورتی که موردی برای صنایع پاک و غیرآلاینده باشد قطعا مجوز استقرار و احداث صادر می‌شود .

آقازاده با بیان اینکه 20 درصد شبکه های برق استان فرسوده و نیازمند بهسازی است که باید اعتبارات لازم تامین شود، گفت: اخیرا برای توسعه پست‌های فشار قوی در استان با وزیر نیرو مذاکراتی شده است تا اعتبار لازم تامین شود .

وی در خصوص مدیریت خشکسالی در استان گفت: شرکت آب منطقه‌‌ای برنامه مشخصی در این راستا دارد تا بتوان کمبود آب را در استان جبران کرد البته این امر مشروط به صرفه‌جویی مردم است تا در تابستان با مشکل مواجه نشویم و در حوزه آب کشاورزی نیز برنامه‌هایی در حال تدوین است البته هنوز هشت ماه از سال آبی باقی مانده است و امید است در زمستان و همچین بهار آبنده بارش‌های قابل قبولی در استان صورت گیرد .

استاندار مرکزی در خصوص عدم همکاری بخش های زیرساختی اعم از آب و برق با صنایع گفت: تاکنون هیچ صنعتی در استان نبوده است که به دلیل بدهی با مشکل مواجه شده باشند و اگر صنعتی دچار رکود و یا تعطیلی شده است به دلایل دیگر بوده است چراکه شرکت‌های آب، برق و گاز همکاری لازم را دارند و درصورتی که این شرکت‌ها همکاری نداشته باشند برخورد می‌شود .

وی در خصوص آخرین وضعیت شرکت هپکو اظهار کرد: تلاش مجموعه استان بر این است که تا پایان سال بخشی از مشکلات واحدهای صنعتی مانند هپکو رفع شود بر همین اساس 23 بهمن ماه مجمع عمومی شرکت هپکو جهت تعیین هیات مدیره جدید برگزار می‌شود تا افرادی مورد وثوق شهر و کارکنان شهر انتخاب شوند .

آقازاده افزود: کلیه مسائل شرکت با مسئولیت سازمان خصوصی‌سازی در حال انجام است و تلاش می‌شود تا شرکت وارد تولید شود که این امر موانع موجود را رفع خواهد کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: