• جمعه ۱۳ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۳
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9611-5192-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

دری نجف آبادی:

عدالت اجتماعی از مولفه های مهم انقلاب اسلامی است

خطیب جمعه اراک فلسفه اصلی و مهم شکل گیری انقلاب اسلامی را برقراری عدالت عنوان کرد و افزود: برقراری عدالت اجتماعی از مولفه های مهم انقلاب اسلامی است.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در خطبه های نماز جمعه اراک با اشاره به خدمات انجام شده در کشور و استان اظهار کرد: علیرغم این خدمات در برخی موارد مردم از اموری ناراضی بوده و منتقد هستند که این انتقادات باید به شکل درستی پاسخ داده شوند.

وی افزود: دفاع از حقوق ملت در انقلاب اسلامی یک رکن مهم است و تمامی خدمتگزاران نظام باید با توجه به این مهم نسبت به برقراری عدالت در تمامی امور اهتمام ورزیده و در همه امور حق محور باشند.

دری نجف آبادی عدالت اجتماعی، برابری و مشروعیت بخشی به نظام مردم سالاری دینی را از مهمترین مولفه های انقلاب اسلامی عنوان کرد .

 وی با بیان اینکه در این راستا یکی از وظایف مهم دستگاه های قضایی و نهادهای اجرایی انجام وظیفه شرعی و قانونی براساس عدالت و بدون تبعیض است، گفت: رعایت امانتداری، برقراری عدالت، صداقت، اخلاق مداری و احقاق حقوق مردم و بیت المال مصداق تقواست.

دری نجف آبادی همچنین با اشاره به فرا رسیدن ایام فاطمیه، وجود مقدس فاطمه زهرا(س) را خزانه علم و تقوا و ایمان عنوان کرد و افزود: ایشان شخصیتی یگانه و بی نظیر در عالم وجود هستند .

وی بر لزوم آشنایی اقشار مختلف جامعه بویژه نسل جوان با این شخصیت بزرگوار تاکید و اظهار کرد: سیره و روش زندگی و منش اخلاقی این بانوی بزرگوار باید در جامعه تبیین و الگوبرداری شود.

وی همچنین به فرا رسیدن ایام الله دهه فجر نیز اشاره کرد و افزود: این ایام برای ارزیابی عملکرد مدیران در بخش های مختلف فرصت بسیار مغتنمی است.

وی با بیان اینکه دشمنان در دوران عمر انقلاب اسلامی همواره برای ضربه زدن به این انقلاب تلاش کرده و هیچگاه به نتیجه نرسیده اند افزود: اگر وحدت و انسجام همواره مورد توجه قرار گرفته و در برنامه ریزی ها مد نظر قرار بگیرد دشمنان هیچگاه نمی توانند در توطئه افکنی های خود به نتیجه برسند .

خطیب جمعه اراک خواستار حضور پرشور مردم در راهپیمایی 22 بهمن شد و گفت: حضور باشکوه در این راهپیمایی عظمت و قدرت ملت ایران و نظام اسلامی را به رخ جهانیان و دشمنان و حامیان آنان خواهد کشاند.

وی بر ایستادگی ملت ایران بر آرمان های امام راحل و رهبری تاکید کرد و پیش بینی اشتغال، بهبود محیط زیست، توسعه فضای سبز، حاکمیت اقتصاد مقاومتی و توسعه فضای علمی کشور از دهه فجر امسال تا دهه فجر سال آینده را خواستار شد.

محکومیت جنایات داعش در افغانستان، اشاره به خدمات نیروی هوایی و رزمایش نیروی زمینی در منطقه جنوب و جنوب شرق کشور از دیگر موارد مورد اشاره خطیب جمعه اراک بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: