• شنبه ۱۴ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-1685-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

مجموعه بناهای پارک شهر اراک به مجتمع هنری تبدیل شود

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر اراک خواستار تبدیل شدن بناهای موجود در پارک شهر به هسته و مجتمع هنری شد.

به گزارش ايسنا، منطقه مركزي، طوفان محمدي در نطق پيش از دستور در صحن رسمي شوراي شهر اراك عنوان كرد: لايحه بودجه شهرداري اراك داراي كاستي‌هايي است كه بايد در جلسات اقدام به رفع آن شود.

وي با اشاره به بحران آب در كشور و اراك تصريح كرد: بايد تمهيداتي جهت حفظ فضاي سبز موجود در اراك صورت گيرد، منابع اصلي آبياري فضاي سبز اراك قنوات است، اما آيا با رقم پيشنهاد شده در بودجه ٩٧ اين امر ممكن است و براي احياي باغات سنجان نيز برنامه‌اي تدوين شده است؟

محمدي با اشاره به امكانات سازمان آتش‌نشاني شهرداري اراك بيان كرد: اكر آتش‌سوزي تالاب ميقان در شهر اراك حادث شود آيا سازوكار لازم جهت ارائه خدمات ايمني در اين سازمان وجود دارد و حتي در امر مديريت پسماند و توسعه فضاي سبز نيز برنامه جامع از سوی شهرداری تدوين شده است؟

وي با تاكيد بر اينكه بودجه امسال برخي از سازمان‌ها برنامه‌محور نيست، افزود: دغدغه‌هاي لازم در اين راستا ديده نشده است و حتي با توجه به اينكه پروژه ٥٨ متري يكي از دغدغه هاي شهروندان است كه برنامه مشخصي در نظر گرفته نشده است و بايد اگر بنا بر اجراي پروژه است منابع مالي آن مشخص شود.

رئيس كميسيون خدمات شهري، سلامت و محيط زيست شوراي شهر اراك با اشاره به وضعيت هنرمندان شهر اراك كه برخي به دليل نبود امكانات مهاجرت كرده‌اند و يا هنر را كنار گذشته‌اند، گفت: لازم است از مجموعه بناي موجود در پارك شهر يك هسته هنري ايجاد شود و با نگاهي ويژه بودجه‌اي اختصاص يابد تا اين مجموعه هنري راه‌اندازي شود.

محمدي همچنين خواستار ارائه گزارش تفصيلي در امر حسابرسي مالي شهرداري شد و بيان كرد: حسابرسي شهرداري توسط شورا آغاز شده است، اما تاكنون نتيجه آن اعلام نشده است و اين امر باعث مي شود تا عملكرد مالي شهرداري و بدهي سازمان‌ها و نقاط ضعف مشخص شود و بايد به سرعت اين گزارش ارائه شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: