• یکشنبه ۱۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-2591-5
  • خبرنگار : 10146
  • منبع خبر : ----

دهکده گل محلات با صادرات 4 میلیون دلاری مشکل اینترنت و مخابرات دارد

رئیس اتحادیه گل و گیاه شهرستان محلات گفت: دهکده گل محلات با صادرات 4 میلیون دلاری مشکل اینترنت و مخابرات دارد. در حال حاضر 70 درصد واحدهای تولیدی جهت بازاریابی و ایجاد ارتباط از طریق فضای مجازی به شبکه مخابرات نیاز دارند که این زیرساخت ها به دلایل مختلف مهیا نشده است.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، غلامعلی ابراهیمی شامگاه گذشته در نشست استاندار با فعالان اقتصادی شهرستان محلات، با اشاره به سطح زیر کشت گل و گیاه و میزان اشتغالزایی آن در شهرستان گفت: بیش از 900 هکتار از اراضی کشاورزی محلات زیر کشت گل و گیاه قرار داشته و 11 هزار نفر در این صنعت مشغول به کار هستند.

نائب رئیس اتحادیه گل و گیاه کشور با اشاره به جایگاه محلات در صادرات محصولات کشاورزی گفت: شهرستان محلات با صادرات 13 میلیون دلار در 9 ماهه اول سال جاری بعد از رفسنجان حائز رتبه دوم در کشور است، هرچند این میزان صادرات در سال 86، 22 میلیون دلار بوده است.

وی همچنین در خصوص ایجاد نمایشگاه دائمی گل و گیاه شهرستان گفت: در بحث نمایشگاه مشکلاتی وجود داشت که با کمک استاندار در حال رفع شدن است. یک استعلام ساده 40 روز زمان در دستگاه های دولتی زمان می برد برای مثال پروژه 60 میلیارد تومانی توسعه دهکده گل مربوط به بخش خصوصی با ظرفیت ایجاد 700 شغل مستقیم به علت مشکل در پاسخگویی یک استعلام با مشکل مواجه شده است.

ابراهیمی با بیان اینکه شهرستان محلات جایگاه اشتغال بیش از این در بخش گل و گیاه را داراست و توان شهرستان ایجاد اشتغال 40 هزار نفری است، افزود: اگر ظرفیت گل و گیاه در کشور نبود شهرداری ها باید نیاز خود را از خارج از کشور تامین می کردند.

وی یکی از مشکلات حوزه تولید را تامین برق دانست و گفت: بسیاری از تولیدکنندگان برای تامین برق باید ترانس اختصاصی با مبلغ 70 میلیون تومان را تهیه کنند که با توجه به ایجاد زیرساخت های گلخانه مبلغی سنگین و خارج از توان گلکاران است.

رییس اتحادیه گل و گیاه محلات همچنین با اشاره به مشکلات زیرساختی دهکده گل گفت: دهکده گل محلات با صادرات 4 میلیون دلاری مشکل اینترنت و مخابرات دارد. در حال حاضر 70 درصد واحدهای تولیدی جهت بازاریابی و ایجاد ارتباط از طریق فضای مجازی به شبکه مخابرات نیاز دارند که این زیرساخت ها به دلایل مختلف مهیا نشده است.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: شهرستان محلات توانایی احداث نمایشگاهی در سطح بین المللی را داراست و از دولت می خواهیم با وجود این پتانسیل مجوز احداث نمایشگاه بین المللی را صادر کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: