• یکشنبه ۱۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-1785-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

کسب لوح زرین جشنواره صنایع دستی فجر توسط هنرمند قلمکار استان مرکزی

مدیرکل میراث فرهنگی استان گفت: در مراسم تجلیل از برترین های نشان ملی صنایع دستی کشور که همزمان با اختتامیه جشنواره فجر صنایع دستی در محل خانه هنرمندان برگزار شد، از محمد خورشیدی هنرمند رشته مشبک فلز و قلمزنی استان تجلیل به عمل آمد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی سیدمحمد حسینی با اعلام این خبر گفت: در تاریخ 10 بهمن ماه سال جاری و بنا به تصمیم سازمان میراث فرهنگی کشور مبنی بر تجلیل از برترین های برنامه نشان ملی صنایع دستی در سال جاری، از سوی کمیته داوران کشوری و در میان هنرمندان استان مرکزی "محمد خورشیدی" به عنوان برترین هنرمند صنایع دستی شرکت کننده در این برنامه انتخاب شد.

وی اضافه کرد: در مراسم اختتامیه دومین جشنواره صنایع‌دستی فجر از سوی علی‌اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از 10 هنرمند منتخب تقدیر و لوح زرین به آنان اهدا شد که محمد خورشیدی هنرمند رشته مشبک فلز و قلم زنی استان مرکزی نیز در این میان قرار داشت.

او ادامه داد: خورشیدی علاوه بر دریافت نشان درجه یک هنری کشور، 3 بار موفق به دریافت نشان ملی صنایع دستی شده است. او به عنوان امید اصلی دریافت مهر اصالت جهانی سازمان یونسکو در سال جاری از سوی استان مرکزی معرفی شده است. 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: