• یکشنبه ۱۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-2891-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

صدور اولین پروانه استاندارد تشویقی فرآورده طناب های سه رشته ای پلی اتیلنی کشور در استان مرکزی

مدیرکل استاندارد استان مرکزی از صدور اولین پروانه کاربرد علامت استاندارد تشویقی فرآورده، طناب های سه رشته ای پلی اتیلنی و نخ های تابیده شده پلی الفینی مورد مصرف در محصولات کشاورزی کشور برای واحد تولیدی لاوان بافت در استان مرکزی خبر داد. 

ساحل سها در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، افزود:این پروانه ها با تبعیت از استانداردهای ملی شماره 6391 و 9291  صادر شده است.

وی در توضیح فرآورده های یاد شده گفت: نخ تابیده شده مورد مصرف در محصولات کشاورزی نخی است که در کشاورزی، عمدتا برای بسته بندی در ماشین های عدل بندی خودکار یا در ماشین های مشابه استفاده می شود و از دو نوع مواد اولیه  پلی اتیلن و پلی پروپیلن  تهیه و تولید می شود که هرکدام دارای کابردهای ویژه ای هستند .

وی در ادامه اظهار کرد: مواد اولیه مورد استفاده برای تولید نخ تابیده شده پلی الفینی باید از پلی الفین تشکیل شده باشند که پلی الفین ها اساسا شامل پلی پروپیلن و پلی اتیلن با دانسیته بالا هستند و جهت جلوگیری از تخریب الیاف در برابر نور خورشید باید به میزان کافی از مواد تثبیت کننده در تولید آنها استفاده شود که تثبیت کننده های مصرفی نیز نباید سمی باشند.

سها در پایان تصریح کرد: برابر وظایف قانونی و ذاتی سازمان ملی استاندارد ایران و در راستای حفظ و تامین سلامت جامعه و جلوگیری از تولید و ورود محصولات ناایمن به بازار مصرف کشور، پرداخت به سیاست های ترویج فرهنگ استاندارد در راستای جذب تولیدکنندگان به دریافت پروانه های کاربرد نشان استاندارد تشویقی در سازمان ملی استاندارد و به پیامد آن، ادارات کل استاندارد استانی صورت می پذیرد .

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: