• سه شنبه ۱۷ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-2085-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

استاندار مرکزی:

صنایع دستی نمود عینی اقتصاد مقاومتی است

همزمان با دهه مبارک فجر، پنجمین بازارچه صنایع دستی استان مرکزی در شهر آشتیان با حضور استاندار مرکزی، معاون هماهنگی امور عمرانی، فرماندار و مدیر کل میراث فرهنگی استان افتتاح شد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، به نقل از روابط عمومی صنایع دستی استان، سیدعلی آقازاده در مراسم افتتاحیه بازارچه صنایع دستی آشتیان، گفت: صنایع دستی و اشتغال خانگی نمود عینی اقتصاد مقاومتی است چراکه با اندک هزینه ابتدایی شاهد هستیم که هنرمندان توانسته اند ضمن بهره وری اقتصادی، اشتغال آفرینی نیز انجام دهند که این اساس اقتصاد مقاومتی است.

سید علی آقازاده اظهار کرد: دولت همواره تاکید داشته که از بنگاه های کوچک و خانگی حمایت کند و در ادامه همین رویکرد وام های ارزان قیمت را در اختیار متقاضیان قرار داده است. در ادامه نیز ضمن حمایت از کارآفرینان این حوزه حمایت های جانبی را نیز از آنها خواهیم داشت.

او افزود: احداث این بازارچه در شهرستان آشتیان خود یکی از حمایت هایی است که دولت در راستای اهداف و برنامه های خود داشته چراکه تمام 5 بازارچه صنایع دستی استان که احداث شده در دولت تدبیر و امید بنا شده تا بتوان حمایت ویژه ای از این هنرمندان و صنعتگران داشت.

در ادامه مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی نیز گفت: در حال حاضر به عنوان پیشتازترین استان در مقوله احداث بازارچه های صنایع دستی در کشور مطرح هستیم که این آمار حاکی از عزم اداره کل برای حمایت از هنرمندان این حوزه و توسعه تولید صنایع دستی است. اکنون 3 بازارچه دیگر در شهرهای خمین، شازند و قورچی باشی آماده بهره برداری است که در اولین فرصت در اختیار هنرمندان قرار می گیرد.

سید محمد حسینی افزود: در حال حاضر بیش از 8 هزار هنرمند صنایع دستی در استان مشغول فعالیت هستند که بیش از 5 هزار نفر آن را بانوان تشکیل می دهند.

او گفت: این بازارچه با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد ریال احداث شده و شامل 10 غرفه با کلیه امکانات است و محلی دائمی و اقتصادی برای هنرمندان صنایع دستی محسوب می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: