• سه شنبه ۱۷ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9611-1187-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

برگزاری کنفرانس های ملی جوش و بازرسی و آزمایش‌های غیرمخرب در دانشگاه اراک آغاز شد

هجدهمین کنفرانس ملی جوش و بازرسی و هفتمین کنفرانس ملی آزمایش‌های غیرمخرب در دانشگاه اراک آغاز بکار کرد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سعید حمیدی در آیین افتتاحیه هجدهمین کنفرانس ملی جوش و بازرسی و هفتمین کنفرانس ملی آزمایش‌های غیرمخرب با اشاره به اینکه بیش از 30 درصد فرهیختگان کشور زاده استان مرکزی هستند، افزود: در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی قرار داریم، طی سال‌های اخیر پیشرفت‌های بزرگی در عرصه‌های مختلف همچون نانو، پزشکی هسته‌ای، تکنولوژی هسته‌ای، صنایع نظامی و ... وجود داشته است، اما هنوز انتظار مردم، نظام و دولت محقق نشده است.

وی بیان کرد: انتظار نظام و مردم از دانشگاهیان در مقایسه با دیگر اقشار، فراتر است و در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی انتظار فعالیت و بهره‌وری بیشتری از دانشگاه دارند.

وی اظهار کرد: استان مرکزی و اراک یکی از قطب‌های صنعتی کشور است، اما بهره‌وری و راندمان کاری صنایع و دانشگاهیان در حد انتظار نیست.

حمیدی عنوان کرد: در راستای افزایش بهره‌وری نباید همواره بار بر دوش دولت‌ها و مدیران باشد بلکه دانشگاهیان باید در این عرصه مهم نقش‌آفرینی کرده و تلاش هرچه بیشتری در این عرصه داشته باشند. نتایج چنین کنفرانس‌های علمی بیش از گذشته اثربخش خواهد بود و آثار آن را می توان در بهبود وضعیت اقتصادی کشور شاهد بود.

به گزارش ایسنا، در روز دوم برگزاری این همایش نیز 21 مقاله ارائه و همچنین سه کارگاه با موضوع تنش‌های پسماند و اعوجاج در جوشکاری، طرح بازرسی و آزمایش در ساخت برپایی سازه‌های فولادی، عملیات تولید فلزات دولایه توسط کارسرد نیز برگزار می‌شود.

130 چکیده مقاله از نقاط مختلف کشور به دبیرخانه کنفرانس ارسال شد که 90 مقاله توسط اساتید، محققان و صنعتگران صنعت جوش مورد بررسی قرار گرفت.

در پایان آیین افتتاحیه این کنفرانس با اهدای هدایا از مسعود گودرزی به عنوان چهره ماندگار مهندسی جوش ایران در سال 96، علی اجتهادی پیشکسوت صنعت جوش در سال 96 و جلال کنگازیان به عنوان دارنده پایان‌نامه برتر جوش سال جاری تجلیل شد.    

به گزارش ایسنا؛ هجدهمین کنفرانس ملی جوش و بازرسی و هفتمین کنفرانس ملی آزمایش‌های غیرمخرب طی امروز و فردا در دانشگاه اراک برگزار می‌شود و بر همین اساس در روز نخست این کنفرانس 17 مقاله تخصصی راه یافته به کنفرانس در مباحث مرتبط صنعت جوشکاری ارائه می‌شود، همچنین سه کارگاه آموزشی جوشکاری انفجاری، الگوی مدیریتی برای کنترل کیفیت در فعالیت‌های جوشکاری و پیاده‌سازی بازرسی بر مبنای ریسک نیز برگزار می شود.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: