• چهارشنبه ۱۸ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-12184-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

سامانه "تصمیم" در استان مرکزی راه‌اندازی شد

معاون اجتماعی بهزیستی استان مرکزی از راه‌اندازی سامانه "تصمیم" با رویکرد کنترل و کاهش طلاق در استان مرکزی خبر داد.

عبدالکریم یادگاری درگفت‌وگو با ایسنا، منطقه مرکزی، گفت: زوجین متقاضی جدایی و طلاق در گام اول به دادگستری مراجعه دارند که این امر سازش را قدری با چالش مواجه می‌کند که در همین راستا اقدام به راه‌اندازی سامانه "تصمیم" در استان مرکزی شد.

وی با بیان اینکه این سامانه کاملا الکترونیکی است و مسیر تقاضای طلاق تماما از طریق این سامانه دنبال می‌شود، گفت: براساس این سامانه زوجین متقاضی طلاق در ابتدای امر با درج مشخصات خود در سامانه به بهزیستی هدایت می‌شوند و نیازی به مراجعه به دادگستری نیست.

یادگاری تصریح کرد: این سامانه در قالب تفاهم‌نامه با قوه قضاییه و دادگستری استان مرکزی فعال شده است و زوجین با مراجعه به بهزیستی در فرآیند سیستماتیک و غربالگری اولیه قرار می‌گیرند.

وی گفت: س از غربالگری توسط تیم ارزیاب اولیه، اطلاعات زوجین به مشاوران طرف قرارداد بهزیستی و یا کلینیک‌های مددکاری ارجاع می‌شوند تا روند مشاوره و سازش زوجین دنبال شود.

معاون اجتماعی بهزیستی استان مرکزی با تاکید بر اینکه بخش اعظمی از مشکلات زوجین را می توان به سازش رساند، افزود: در حال حاضر حدود 90 درصد از طلاق‌ها عاطفی است و با مشاوره به‌موقع و مناسب می‌توان کاهش جدایی زوجین را محقق ساخت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: