• چهارشنبه ۱۸ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-2285-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

شبکه استانی آفتاب به پوشش 99 درصد دیجیتال دست یافت

با بهره‌برداری از 35 ایستگاه فرستنده در مناطق مختلف، پوشش شبکه‌های دیجیتال در استان مرکزی به ۹۹ درصد رسید.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، به نقل از روابط عمومی صداوسیمای استان مرکزی، دکتر علیدادی معاون توسعه و فناوری صدا و سیما در مراسم افتتاح 45 طرح فنی، عمرانی و پوشش 99 درصد دیجیتال صداوسیمای استان مرکزی گفت: استان مرکزی یکی از قطب‌های صنعتی کشور، مهد مفاخر و بزرگان مذهبی، علمی و فرهنگی است.

وی در مقایسه شرایط گذشته کشور با شرایط کنونی و ضمن برشمردن پیشرفت‌های گسترده کشور که به برکت انقلاب اسلامی و خودباوری جوانان کشور صورت گرفته گفت: امروز با وجود تحریم‌ها پیچیده‌ترین و پیشرفته‌ترین تجهیزات فنی در حوزه رسانه در سطح بالاترین استانداردهای جهانی به دست متخصصان داخلی ساخته و به بهره‌برداری شده است.

علیدادی افزود: میانگین پوشش دیجیتال فرستنده‌ها در کشور ۹۱ درصد است در صورتی که در استان مرکزی این میزان به ۹۹ درصد رسیده است که نشان از تلاش بی‌وقفه همکاران فنی این مرکز است.

وی خاطر نشان کرد: در استان مرکزی در کمتر از 6 ماه ۳۰ فرستنده دیجیتال به بهره‌برداری رسیده است و برای یک درصد باقی‌مانده نیز برنامه‌ریزی می‌شود تا این امر محقق شود.

علیدادی ساخت فرستنده‌های تولید داخل را بسیار با کیفیت دانست و گفت: این نشان از اعتماد به دانش ایرانی و خودباوری دارد و قطعا بدون توجه به توانمندی‌های داخلی امروز چنین نتیجه مطلوبی حاصل نمی‌شد.

در این مراسم نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: سرزمین آفتاب و استان امام خمینی (ره)زادگاه بزرگان و مفاخر است و باید در برنامه‌های صداوسیمای از این ظرفیت استفاده شود.

سید مهدی مقدسی خواستار ارتقا کیفیت برنامه‌های هم‌تراز با کمیت‌ها شد و بر استفاده بیشتر از ظرفیت هنرمندان استانی تاکید کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: