• پنجشنبه ۱۹ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۳۱
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9611-9692-5
  • خبرنگار : 10146
  • منبع خبر : ----

وزیر صنعت:

سال آینده منابع لازم برای حمایت از صادرات در اختیار ماست

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به برخی برنامه ریزی‌ها برای حل مشکلات واحدهای صنعتی در سال آینده گفت: در سال آینده با توجه به مصوبات مجلس، منابع لازم برای حمایت از صادرات و جوایز هدفمند صادراتی برای بدست آوردن بازارهای صادراتی جدید در اختیار ماست و در صورت موافقت مجلس منابعی تحت عنوان کمک‌های فنی و اقتصادی برای پرداخت اعتبارات یارانه دار سیستم بانکی برای نوسازی واحدهای صنعتی کشور فراهم خواهد شد چرا که این صنعت در آینده نزدیک نیازمند نو سازی است .

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، محمد شریعتمداری در جریان سفر به استان مرکزی در سفری کوتاه به شهرستان محلات از یک واحد فراوری سنگ و مجموعه نمایشگاه بین المللی سنگ نیم ور بازدید کرد و در گفتگو با نماینده شهرستان محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی و تعدادی از فعالان صنعتی و اقتصادی با مشکلات و موانع موجود در توسعه صنعتی آشنا شد .

وی در جمع خبرنگاران با اشاره به حرکت بزرگ انقلاب به رهبری امام راحل گفت: این روزها یادگار رهبری های داهیانه حضرت امام خمینی (ره) است. امام از این نقطه برخاست و کار بزرگی انجام داد و با حرکتی ماندگار نام اسلام و جمهوری اسلامی را در بلندای تاریخ جهان ثبت و پر تلالو کرد .

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه افزود: در خطه ای قرار داریم که مهد شکوفایی سنگ ایران است، 60 درصد از سنگ تراورتن زیبای ایرانی در این منطقه قرار دارد و این منطقه مرکزی برای فرآوری سنگ ها و زیباسازی طلای خفته در دل کوه هاست .

وی اظهار کرد: امروز با افتخار به این نقطه آمده و یکی از واحد های فرآوری سنگ این منطقه را بازدید کردیم و امیدواریم که شاهد رونق و شکوفایی این صنعت ارزشمند از طریق رونق صادرات و ایجاد تقاضا در بازارهای بین المللی، حرکت جدی تر در حوزه ساخت و ساز و راه افتادن عملیات ساخت و ساز با تمهیداتی که دولت اندیشیده در داخل باشیم .

شریعتمداری با بیان اینکه صنعت سنگ متکی به معادن ایران بوده و اشتغالزایی مستقیم و غیرمستقیم فوق العاده ای دارد، گفت: با توجه به اینکه برخی نقاط صنعتی این شهرستان جزو مناطق شهری با جمعیت زیر 10 هزار نفر بوده و به تبع آن برخی محرومیت های اجتماعی را دارا هستند می توان از برخی معافیت های ویژه که مختص این مناطق بوده استفاده کرده و به بهبود روند تولید کمک کرد. لذا باید به این سمت حرکت کرده و قدمهایی مثبت جهت توسعه این صنعت برداریم .

وی با اشاره به مشکلات زیست محیطی و مالیاتی تولید کنندگان صنعت سنگ گفت: صنعتگران این عرصه مشکلاتی با سازمان حفاظت از محیط زیست دارند هرچند که مسئله محیط زیست در سراسر کشور برای ما بسیار مهم و حائز اهمیت است اما کار بر اساس استاندارد های بین المللی و روش هایی که دوستدار محیط زیست باشند نباید با محدودیت مواجه شود. برای حل این مشکلات با سازمان محیط زیست می توانیم به جمع بندی های روشنی در جهت حل مشکلات زیست محیطی ناشی از فعالیت های معدنی برسیم .

شریعتمداری در ادامه افزود: در زمینه مسایل مالیاتی خصوصا جرایم مالیاتی مشکلاتی مطرح شد که حتما در این خصوص شخصا با وزیر اقتصاد و دارایی مذاکراتی را انجام خواهم داد . تا با حضور  نمایندگانی از انجمن سنگ، وزارت اقتصاد و دارایی، سازمان امور مالیاتی و نماینده  وزارت صنعت، معدن و تجارت نشست های تخصصی برگزار و مشکلات مالیاتی تولید کنندگان برطرف شود .

به گزارش ایسنا، شریعتمداری همچنین در جریان سفر به استان مرکزی با حضور در شهرستان دلیجان از گروه صنعتی الیاف ترمه صدف در این شهرستان بازدید کرد.

این واحد صنعتی  با سرمایه گذاری ۵۰۰ میلیارد ریال و اشتغال ۱۸۰ نفر در زمینه تولید الیاف پلی استر و موکت فعالیت دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: