• پنجشنبه ۱۹ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۵۶
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9611-9892-5
  • خبرنگار : 10152
  • منبع خبر : ----

مقدسی عنوان کرد:

اشتغال محرومان زمینه ساز کاهش خانوارهای تحت پوشش سازمان‌های حمایتی

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: اشتغالزایی برای محرومان سبب کاهش خانواده‌های تحت پوشش سازمان‌های حمایتی می‌شود، که البته این مهم مایه مباهات است که روز به روز از شمار خانواده‌های محروم در کشور کاسته شود .

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سید مهدی مقدسی در آیین تجلیل از دست اندرکاران جشن عاطفه‌ها و مراکز نیکوکاری در اراک، عنوان کرد: چنانچه خودکفایی خانواده‌های محروم به عنوان یک اصل مورد توجه قرار بگیرد‌، به مرحله‌ای خواهیم رسید که دیگر خانواده محرومی نداشته باشیم .

وی افزود: در حال حاضر ۳۴ مرکز نیکوکاری در سراسر استان فعال هستند و این مراکز خدمات ارزنده‌‌ای را به خانواده‌های محروم ارائه می‌‌دهند .

وی بیان کرد: در چنین شرایطی که کشور از لحاظ اقتصادی دچار مشکل است، همراهی نیکوکاران با خانواده‌های محروم قابل تقدیر است و چنانچه کمک‌‌های این مراکز و جشن عاطفه‌ها نبود، آنگاه نمی‌توانستیم پوشش و حمایت لازم را از خانواده‌های نیازمند انجام دهیم .

مقدسی ادامه داد: رویکرد کمیته امداد مبنی بر خودکفایی خانواده‌های محروم است و در زمینه خوداشتغالی نمونه‌های بسیار ارزشمندی برای کاهش فقرزدایی وجود دارد .

وی اظهار کرد: نیکوکاران برای کمک به خانواده‌های محروم حدود هشت میلیارد تومان جمع‌آوری کردند که این رقم مطلوبی است که از آن برای ایجاد فرصت شغلی خانواده‌های محروم می‌توان بهره برد .

مقدسی تصریح کرد: می‌توان بخشی از این پول جمع‌آوری شده را برای کمک‌های بلاعوض و بخشی دیگر را در جهت اشتغالزایی محرومین هزینه کرد .

وی اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی در سال گذشته علاوه بر افزایش مستمری‌ها، در حوزه خوداشتغالی منابع مطلوبی را تصویب کرده است .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: