• دوشنبه ۲۳ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-12684-5
  • خبرنگار : 10015
  • منبع خبر : ----

مدیر فرودگاه اراک به ایسنا خبر داد:

پرواز تهران و عتبات عیدی صنعت هوایی به مردم استان مرکزی
راه اندازی قریب الوقوع دفتر هما در اراک

مدیر فرودگاه اراک گفت: با راه‌اندازی مادر پروازها که ما آنرا پرواز تهران معرفی کرده‌ایم، سال آینده پروازهای دیگری به مسیرهای جدید در فرودگاه اراک انجام می شود.

رحیم حسین‌نسب در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، وقتی راه اندازی پرواز تهران دو سال پیش مطرح شد، با انتقاداتی روبرو شد، اما امروز مجموعه استان به ضرورت راه اندازی این پرواز پی برده است.

وی افزود: راه اندازی این پرواز از طرفی زمینه تسهیل در حضور سرمایه گذاران و مدیران ارشد در استان را فراهم می کند و از طرف دیگر مطالبه بسیاری از اقشار از جمله جامعه پزشکی، دانشگاهی و صنعت که شدیدا پیگیر این پرواز هستند را فراهم می کند و براین اساس پرواز تهران به عنوان پرواز کاری تعریف شده است.

وی با بیان اینکه براساس آمار سازمان حمل و نقل و پایانه ها، سالانه دو میلیون و 800 هزار مسافر با اتوبوس بین اراک و تهران سفر می کنند که اگر دیگر وسایل حمل و نقل را اضافه کنیم، تردد روزانه تعداد مسافر از تهران به اراک که بالغ بر 30 تا 40 درصد این سفرها کاری است، به بیش از 9 هزار نفر می رسد گفت: حتی اگر 10 درصد این میزان مسافر که بیش از 900 نفر خواهند بود، سفر هوایی را انتخاب کنند به راحتی دو پرواز را پر می کند.  

حسین‌نسب با بیان اینکه توسعه فرودگاه اراک قطعا به توسعه اراک و استان کمک خواهد کرد، تاکید کرد: استاندار مرکزی با اطمینان از اینکه این پرواز نیاز این استان است و هیچگاه صندلی خالی نخواهد داشت به شدت پیگیری این پرواز است و ما را نیز به پیگیری این مهم تکلیف کرده است.

وی با تاکید بر اینکه پرواز تهران و عتبات باید در آستانه نوروز راه اندازی شود، افزود: انجام این مهم عیدی برای مردم استان در حوزه صنعت حمل و نقل هوایی خواهد بود.

پروازهای جدید در راه استان مرکزی

وی با بیان اینکه راه اندازی پروازهای دیگری نیز با راه اندازی پرواز تهران به عنوان مادر پروازها، در دستور کار است، افزود: پرواز شمال غرب یا مسیر آذربایجان که مسیری سیاحتی به زیارتی است از پروازهایی است که در این راستا عملیاتی خواهد شد.

وی تصریح کرد: این مسیر از آن جهت سیاحتی به زیارتی است که پروازها در این مسیر از استان مرکزی و حوزه جذب فرودگاه اراک به حوزه سیاحتی آذربایجان و از حوزه سیاحتی آذربایجان به منطقه زیارتی حوزه جذب فرودگاه اراک انجام خواهد شد.

حسین نسب گفت: مسیرهای کاری دیگری که برای سال آینده اضافه می شود مسیر اهواز و مسیر جنوب برای بندرعباس است. بطور کلی براساس اولویت بندی انجام شده مسیرهای کاری پیش بینی شده جهت اقدام، به ترتیب عسلویه، اهواز و بندرعباس است که عسلویه راه اندازی شده و اهواز و بندرعباس در سال آتی اجرایی می شود.

وی اظهار کرد: بعد از برجام شرایط اضافه شدن هواپیما به ناوگان حمل و نقل کشور فراهم شده و امید است با فعال شدن هواپیماهای جدید بتوانیم مسیری برای شمال هم باز کنیم و علاوه بر اینها در مسیر پروازهای خارجی روی مسیر استانبول هم کار خواهیم کرد.

حسین‌نسب افزود: درخصوص مجوز راه اندازی این مسیر مشکلی وجود ندارد و سال آینده در همکاری با شرکت های داخلی یا شرکت های ترک این اقدام را به انجام خواهیم رساند.

وی با بیان اینکه سال آینده پرواز حج هم از همین استان انجام خواهد شد، گفت: مجوزهای مربوطه دریافت شده است. در خصوص پرواز حج قول های مربوطه را از رییس سازمان حج و زیارت به صورت شفاهی دریافت کرده ایم و از سازمان هواپیمایی کشوری نیز مجوز مکتوب داریم که پرواز حج را انجام دهیم.

حسین‌نسب با بیان اینکه این پرواز باید توسط شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی انجام شود، گفت: راه اندازی دفتر هما در اراک در حال انجام است و مدیرعامل هما نیز راه اندازی این پرواز را قبول کرده است.

راه اندازی قریب الوقوع دفتر هما در اراک

مدیر فرودگاه اراک در خصوص راه اندازی قریب الوقوع دفتر مرکزی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در اراک به پیگیری های انجام شده جهت ایجاد این دفتر در استان اشاره کرد و گفت: تمام استان های کشور از اداره کل تعریف شده هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران برخوردار هستند ولی در استان مرکزی جای خالی این اداره کل که یک پایه مهم حمل و نقل هوایی است، احساس می شد.

حسین‌نسب با بیان اینکه رایزنی های لازم در این خصوص توسط استان انجام شده و دفاتر مورد نظر جهت راه اندازی این اداره کل ایجاد و زمینه سازی لازم انجام شده است، افزود: به محض تجهیز این دفتر توسط هما، هواپیمایی جمهوری اسلامی در استان مرکزی آغاز بکار می کند. قرار است با راه انداختن دفتر این شرکت در اراک مسیرهای مختلف پروازی در استان مرکزی تعریف شود.

وی در ادامه در خصوص راه اندازی مرکز آموزش خلبانی در فرودگاه اراک نیز اظهار کرد: فرودگاه اراک ارتفاعاتی در اطراف خود ندارد و این ویژگی خاص جغرافیایی به مسئولان کمک کرد تا زمینه ارائه آموزش های خلبانی در این فرودگاه را فراهم کنند.

حسین‌نسب با بیان اینکه این مرکز هم اکنون نیز در حال فعالیت است، اما راه اندازی رسمی آن بزودی انجام خواهد شد، گفت: پایه آموزش خلبانی در فرودگاه اراک راه اندازی می شود.

وی این مرکز را تنها مرکز آموزش خلبانی غرب کشور عنوان کرد و افزود: آموزش خلبانی هواپیماهای پهن پیکر نیز در اراک انجام می شود.

حسین‌نسب با بیان اینکه معلم خلبانی از تهران در استان حضور پیدا می کند، گفت: در حال حاضر دانشجویانی از استان مرکزی و استان های غربی کشور در این مرکز مشغول به فراگیری خلبانی هستند و این مرکز که توسط یکی از بزرگترین شرکت های آموزش خلبانی ایران راه اندازی شده اشتغال بسیار خوبی را در این بخش ایجاد کرده است.  


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: