• شنبه ۲۱ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9611-10792-5
  • خبرنگار : 10004
  • منبع خبر : ----

منصوری: زرندیه در حوزه آب دچار بحران شده است

نماینده ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: زرندیه در حوزه آب دچار بحران شده است.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، محمدرضا منصوری در آیین دیدار مردمی استاندار با مردم شهرستان زرندیه در مسجد روستای تقلید آباد از توابع بخش مرکزی، اظهار کرد: در زمان تحریم و کاهش بودجه بودجه عمرانی کشور 30 هزار میلیارد تومان کاهش داشته است.

وی ارزش افزوده حاصل شده در استان طی سال گذشته را 330 میلیارد تومان عنوان کرد که در سال جاری تقریبا نصف شده و پیش بینی می شود به 165 میلیارد تومان برسد.

وی با بیان اینکه ساوه و زرندیه قبلا رتبه هشتم بودجه استان را داشت، اما امسال رتبه اول را داراست، افزود: با جذب اعتبارات ملی و دعوت از مقامات مطرح کشور و وزرا توانستیم بخشی از خلاءهای اعتباری را جبران کنیم.

وی افزود: بودجه جاده جدید ساوه به مشهد که مسافت ساوه تا مشهد را دو ساعت کوتاه می‌کند به اندازه بودجه 10 سال استاندار مرکزی است.

وی به مشکلات موجود در حوزه کم آبی اشاره کرد و با بیان اینکه زرندیه در حوزه آب دچار بحران شده است، اظهار کرد: این شهرستان هیچ رودخانه ورودی ندارد و واگذاری اراضی که در گذشته به اشتباه انجام شده موجب کشت محصولات پرآب شده و منابع آبی را بلعیده است.

منصوری ادامه داد: صنایع احداث شده در زرندیه آب‌بر نیست و همچنان در حال توسعه و احداث صنایع زرندیه هستیم که اشتغال خوبی ایجاد کرده است.

منصوری تعریض و زیرسازی جاده قدیم ساوه زرندیه را اولویت دانست و گفت: ارتقای این محور به بزرگراه خواسته اصلی مردم است که هم اکنون در حال اجرای مناقصه است.

منصوری گفت: درگذشته ضریب نفوذ گازرسانی در ساوه و زرندیه 52 درصد بود و الان به 98 درصد افزایش پیدا کرده است. هزینه گاز به دلیل احتساب با تعرفه سردسیری در بخش خرقان کاهش یافته است و تخصیص خوبی برای شهرهای پرندک و زاویه هم که سردسیر هستند صورت گرفت.

وی با بیان اینکه حقوق مستمری بگیران کمیته امداد و بهزیستی سه برابر شده است و سالانه 10 درصد افزایش دارد، افزود: پیگیر رفع مشکلات و اختلاف کشاورزان و منابع طبیعی هستیم و 1400 هکتار از اراضی مورد اختلاف تعیین تکلیف شدند.

وی با بیان اینکه موضوع ارتقای روستاهای مجتمع بخش مرکزی شهرستان زرندیه به شهر با استاندار استان مطرح شده و امیدواریم این مهم با توجه به شاخص های جغرافیایی و جمعیتی و پیگیری های انجام شده اجرایی شود، گفت: 9 میلیارد تومان برای آبرسانی به عشایر زرندیه در نظر گرفته شده است.

قناتی سرپرست فرمانداری زرندیه نیز در این آیین گفت: زرندیه 4200 کیلومتر وسعت و جمعیتی بالغ بر 65 هزار نفر دارد و با پنج استان و 9 شهرستان هم مرز است.

وی با بیان اینکه این شهرستان سه شهرک صنعتی دارد، گفت: زرندیه از سال 1382 شهرستان شده است و سهم عمده ای از تولیدات کشاورزی و صنعتی استان را داراست.

به گفته وی، این شهرستان دارای 9 هزار هکتار باغات پسته، 290 واحد صنعتی و درصد بیکاری پایین‌تر از میانگین استان است.

به گزارش ایسنا، انوری رییس شورای شهرستان زرندیه نیز در این آیین اظهار کرد: جاده قدیم ساوه به زرندیه 70 سال قل ساخته شده در نتیجه پذیرای حجم بالای تردد در شرایط فعلی نیست و باید دو بانده شود تا آمار تصادفات در این جاده کاهش یابد.

وی پیگیری انتقال پساب جنوب تهران به زرندیه، پیگیری افزایش درآمد مالیات بر ارزش افزوده، بکارگیری نیروهای بومی در شهرک های صنعتی شهرستان و اعطای وام با بازپرداخت طولانی و نرخ سود پایین برای توسعه شهرستان و رفع بیکاری را از جمله خواسته های مردم این شهرستان عنوان کرد.

 

 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: