• شنبه ۲۱ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-13484-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ----

اراك ظرفيت توسعه ورزش حرفه اي را داراست

رئيس شوراي شهر اراك گفت: اراك ظرفيت توسعه ورزش حرفه اي را دارد.

به گزارش ايسنا، منطقه مركزي، دكتر كاوه فلك افلاكي در صحن رسمي شوراي شهر اراك با اشاره به سالروز پيروزي انقلاب اسلامي عنوان كرد: امروز ميراث دار انقلابي هستيم كه پس از ٣٩ سال همچنان وفادار و متعهد به آن هستيم.

وي با بيان اينكه با وجود همه فتنه ها و توطئه ها همچنان مبارزه خواهيم کرد و از حقوق خود دفاع مي كنيم، افزود: قطعا امسال نيز همچون سالهاي گذشته در صحنه راهپيمايي ٢٢ بهمن حاضر خواهيم شد.

رئيس شوراي اسلامي شهر اراك در ادامه با توجه به دستور كار صحن در خصوص وضعيت ورزش شهر اراك اظهار كرد: شهر اراك فاقد رشته ورزشي با پايه اصولي است، اما نبايد از نقش ورزش حرفه اي گذشت.

وي با اشاره به شهرهاي تبريز و انزلي كه در امر تيم‌داري موفق هستند، گفت: تيم‌داري در اين شهرها به نوعي عاملي جهت افزایش هميت بوده است و اراك نيز مي تواند در يك يا دو رشته ورزشي در سطح حرفه اي مطرح باشد و باشگاه داري اصولي را دنبال كند.

فلك افلاكي بيان كرد:  در شرايط كنوني تنها تيم‌داري حرفه اي در اراك توسط ايرالكو در رشته فوتبال صورت می گیرد که وضعيت مناسبي نيز ندارد، همچنين در كنار آن تيم هندبال شركت هپكو در ليك برتر حضور دارد و ساير تيم ها نيز زيرمجموعه شهرداري اراك است كه در سطح ورزش استان و كشور مطرح نيستند.

وي با بيان اينكه مي توان با همبستگي، منابع را جهت اعمال برخي حمايت ها تجميع كرد، اظهار كرد: صحبت از باشگاه داري يا حمايت ويژه از شركت و يا صنعتي خاص نيست بلكه طي جلساتي كه اين تيم ها با شوراي شهر داشتند خواستار برخي حمايت هاي تبليغاتي هستند.

رئيس شوراي شهر اراك در ادامه با توجه به بررسي لايحه بودجه ٩٧ شهرداري اراك در صحن رسمي شوراي شهر عنوان كرد: در نگاه اول آنچه از بودجه ٩٧ شهرداري اراك به نظر رسيد كاهش رقم بودجه بود. شورا محل بحث و تعامل و بررسي اين لايحه است و ضمن احترام به نظر همه اعضا ممكن است با بحث و تعامل، نظرات جديدي حاصل شود.

فلك افلاكي تصريح كرد: آنچه مهم است اين است كه بودجه ٩٧ شهرداري اراك در مقايسه با بودجه محقق شده سال گذشته ١.٥ برابر شده است و مي توان در راستای ايجاد انگيزه براي سازمان هايي كه در تحقق درآمد موفق هستند طبق قانون بخشي از اين درآمد كسب شده را به خود سازمان تخصيص داد.

به گزارش ايسنا، در اين جلسه برنامه هاي در نظر گرفته شده براي سازمان هاي شهرداري در بودجه ٩٧ مورد بررسي قرار گرفت.

در اين جلسه مقرر شد يكي از اعضاي شوراي شهر به عنوان ناظر در كميته تخصيص شهرداري حاضر باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: