• شنبه ۲۱ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-13584-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ----

وضعیت بد فضاي سبز اشجاری اراك
پرونده تقاطع‌ها در نیمه ٩٧ بسته می شود

 شهردار اراك، حال و وضع فضاي سبز اشجاري شهر را نامناسب دانست.

به گزارش ايسنا، منطقه مركزي، داوود تاجران در صحن رسمي شوراي شهر اراك به بيان بخشي از اقدامات در نظر گرفته شده براي سال آتي پرداخت و افزود: در حوزه عمراني تلاش بر اتمام پروژه هاي نيمه تمام است چراكه چهار تقاطع غيرهمسطح درگيري هايي براي شهروندان ايجاد كرده است و اهتمام بر اين است كه تا پايان نيمه نخست سال آتي پرونده تقاطع ها بسته شود.

وي با تاكيد بر انجام اقدام مناسب در امر حمل و نقل شهري بيان كرد: ايجاد زمينه كار و روان سازي حمل و نقل از جمله برنامه هاي مورد نظر است و در حال حاضر مطالعات طرحي جهت كاهش تردد در مركز شهر كه به معضل بدل شده است در حال انجام است كه اميد است اين مطالعات تا پايان ارديبهشت ماه ٩٧ خاتمه يابد.

تاجران با اشاره به تلاش جهت توسعه تردد به واسطه موتور برقي و دوچرخه در خصوص توسعه فضاي سبز بيان كرد: متاسفانه بواسطه خشك شدن درختان با معضل حشراتي مواجه هستيم كه به درختان ناتوان حمله مي كنند كه امر مقابله با اين حشرات در حال انجام است.

وي افزود: وضع فضاي سبز اشجاری شهر اراك اصلا خوب نيست و حتي در تلاش هستيم كه ١٠٠ نيروي كارگر جذب شود تا هرس چندساله اراك انجام گيرد و اگر بتوانيم تا پايان سال اين هرس را به انجام برسانيم بخش اعظمي از درختان را نجات داده ايم در غير اين صورت خطر مرگ قطعي در كمين درختان شهر است و در جلسه آينده عارضه يابي انجام شده در اين راستا در صحن مطرح مي شود.

شهردار اراك با اشاره به اينكه كاشت چمن براي سال آينده انجام نخواهد شد، گفت: تامين آب مورد نياز براي فضاي سبز اراك از ٢٥٠ ليتر در ثانيه به ٣٠٠ ليتر در ثانيه افزايش يافته است و همچنين توسعه كاشت گياه مقاوم به كم آبي مورد نظر خواهد بود.

وي از بهسازي ورودي غربي و جنوبي اراك خبر داد و افزود: با توجه به اينكه اراك شهري عبوري است بايد استراحتگاه مناسبي در ورودي شهر ايجاد شود كه اين امر مدنظر است و همچنين تلاش بر اين است كه پروژه ها خود بخشي از بودجه مورد نياز خود را تامين كنند.

تاجران اضافه كرد: توسعه ميادين ميوه و تره بار محلي نيز در دستور كار قرار دارد و تلاش مي شود كه در ٦ نقطه شهر اين ميادين توسعه يابد.

وي ايجاد پايانه اتوبوس و تاكسي در شهر، تجهيز ايستگاه هاي آتش نشاني و افزايش نيروي انساني، توسعه اراضي آرامستان و ايجاد فضايي در منطقه بقعه امامزاده محمد عابد(ع) به منظور آرامستان طي ٢ سال آينده و ايجاد اشتغال براي زنان خودسرپرست در ٥ نقطه شهري را به عنوان بخش ديگري از اقدامات مدنظر شهرداري اراك دانست.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: