• یکشنبه ۲۲ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۱
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9611-11892-5
  • خبرنگار : 10004
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

/حضور هوشمندانه، حمایت قاطعانه/

معاون استاندار مرکزی: ارتقای مقوم‌های وحدت در جامعه وظیفه همگانی است

معاون سیاسی امنیتی استانداری مرکزی گفت:وظیفه ما ارتقای مقوم‌های وحدت در جامعه است و همه ما در تقویت اتحاد بین حاکمیت و مردم مسئول هستیم . 

گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، فتح الله حقیقی در اجتماع راهپیمایان یوم الله 22 بهمن ساوه اظهار کرد: براساس گواهی تاریخ انقلاب های زیادی در دنیا شکل گرفت ولی برخی از انقلاب‌ها قبل از شکل‌گیری و برخی در حین شکل‌گیری با شکست مواجه شدند و برخی انقلاب‌ها با گذشت مدت زمان کوتاهی از شکل‌گیری لاجرم دچار مشکلاتی شدند و تن به شکست دادند .

وی بیان کرد: اما انقلابی که با رهبری امام راحل و حمایت ایشان و استمرار آن توسط مقام معظم رهبری شکل گرفت و ادامه پیدا کرد متفاوت تر از این انقلاب هاست. در چرایی این موضوع باید گفت که انقلاب‌هایی که قصدشان از تشکیل حکومت  اهداف ماد بود تن به شکست دادند ولی انقلاب اسلامی انقلابی بود که هدفش متفاوت تر از مابقی انقلاب‌ها بود چرا که به دنبال تحقق صلح در دنیا و بسط عدالت با انگیزه الهی بود .

معاون استاندار مرکزی در ادامه به چند ویژگی امام عزیز اشاره کرد و گفت: نخستین ویژگی امام عزیز تلاش برای جلب رضایت الهی بود و مبنای تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری امام راحل الهی بود و آن رهبر فقید ایران اسلامی نه در شعار بلکه در عمل معتقد به مردم داری بود و به تاسی از حضرت علی (ع)، مردم گرایی را خدا گرایی می دانست و به کرامت و بزرگی مردم احترام و عزت قائل بود .

وی با تاکید بر اینکه امام معتقد به تکریم عملی مردم بود، اظهار کرد: همه مسئولان را مکلف به خدمت صادقانه به مردم می دانست و امروز نیز مقام معظم رهبری بر این مساله تاکید دارند که ضمن خدمت برای جلب رضای الهی به مردم از وعده و قول بدون عمل به مردم توسط مسئولان پرهیز شود .

وی به روحیه جوانگرایی امام خمینی (ه) به عنوان شاخصه دیگر ایشان اشاره کرد و گفت: امام عزیز جوانگرا بود و جوانان آن دوران گوش به فرمان امام حماسه ای آفریدند که تاریخ عاجز از نگارش آن رشادت‌هاست و همچنان که امروز جوانان این مرزوبوم گوش به فرمان مقام عظمای ولایت عاشقانه تبعیت بی چون و چرای خود را از رهبری نظام اعلام داشته و حماسه می آفرینند .

حقیقی در ادامه با بیان اینکه کلیدی‌ترین جمله امام بزرگوار در روزی که وارد فرودگاه مهرآباد در سال 1357 شدند تاکید بر وحدت کلمه بیان کرد و گفت: تفرقه و اختلاف بین حاکمیت و مردم یک آفت تاریخی است و امام از همه ظرفیت خود برای تقویت وحدت و ارتباط و استحکام اتحاد بین حاکمیت و مردم استفاده کرد .

وی تاکید کرد: امروز به برکت اتحاد ملی و انسجام حاکم در کشور با هدایت های حکیمانه مقام عظمای ولایت، ملت ایران اراده مستحکم خود را به دنیا ثابت کرده است و پروژه امنیت سازی جمهوری اسلامی در دنیا شکست خورده است و پروژه ایران هراسی در جهان تن به شکست داده و نفوذ جمهوری اسلامی در عرصه‌های بین‌المللی نفوذی معنادار است و هیچ کسی در دنیا نمی‌تواند نقش جمهوری اسلامی را در منطقه انکار کند .

معاون استاندار مرکزی در ادامه با تاکید بر تداوم توطئه افکنی‌های استکبار، استبداد و دشمنان با ملت ایران اظهار کرد: دشمن امروز به این نتیجه رسیده است که در صفوف ملت شکاف ایجاد کند و تهدید امنیتی و ضد امنیتی ایجاد دهد و با تربیت گروههای افراطی به تهدید ایدئولوژیکی روی آورد و تفکر تکفیری را در مقابل تفکر اسلامی با تربیت گروهک‌های تروریستی ترویج دهد .

وی به تهدید اقتصادی دشمن علیه نظام اسلامی اشاره کرد و گفت: دشمن عامدانه در صادرات ایران مشکل ایجاد کرده و امنیت سرمایه گذاری در این کشور را خدشه دار می‌کند و امور بانکی و نقل و انتقالات اختلال ایجاد می‌کند و تهدید اجتماعی و فرهنگی را در دستور کار قرار دارد. دشمن به دنبال نشان دادن کاستی ها در کشور است و هدف آن شایعه‌سازی و ایجاد فضای مسموم برای ناکارآمد جلوه دادن نظام در برطرف کردن کاستی هاست .

وی گفت: دشمن به دنبال این است که نشان دهد نقص‌ها در کشور ایران افزایش پیدا کرده و سرمایه ها کاهش یافته است و فضای کشور فضایی ناآرام و مایوس کننده است اما غافل از اینکه هر چه در دنیا هستند کهنه خواهد شد و آنچه که حق است پایدار بوده و هیچ وقت کهنه نخواهد شد که همان خون مطهر شهداست که همواره زنده است و نظام اسلامی نیز پابرجاست چون ندای حق بر علیه باطل سر می‌دهد .

حقیقی در ادامه به وظیفه ملت ایران در شرایط کنونی حاکم در دنیا گفت: اولین وظیفه ما ارتقای مقوم‌های وحدت در جامعه است و همه ما در تقویت اتحاد بین حاکمیت و مردم مسئول هستیم .

وی مقوم‌های اتحاد را شامل اعتماد، رضایت و مشارکت بیان کرد و گفت: توفیقی که امروز نظام اسلامی بدست آورده است در سایه وحدت بوده است و ادامه آن نیز در گرو  اتحاد ملی است و همه وظیفه داریم فارغ از مسایل سیاسی، جناحی و شخصی به ملزومات تقویت وحدت در جامعه تن دهیم .

وی ابتدایی ترین وظیفه مسئولان را نهراسیدن از انتقاد مردم دانست و گفت: مسئولان به مطالبات و خواسته‌های بحق مردم گوش شنوا داشته باشند. مسئولی که بخواهد که از انتقاد بحق مردم گوش شنوایی نداشته باشد حتما جوهره مدیریت در نظام اسلامی را ندارد .

معاون استاندار با تاکید بر اینکه باید قدر انقلاب اسلامی را بدانیم گفت: این انقلاب ثمره جانفشانی 230 هزار شهید، 505 هزار جانبازو 42 هزار آزاده است که سهم استان مرکزی 6200 شهید، 14168 جانباز و 576 آزاده است و سهم شهرستان ساوه نیز 580 شهید و 1620 جانباز و 89 آزاده است و باید قدر این انقلاب را دانست و حماسه‌سازان انقلاب را فراموش نکرد .

وی تصریح کرد: مسئولان فارغ از شعار باید به درستی وظایف خود را انجام دهند و همه مسئولان وظیفه دارند توفیقات نظام اسلامی را بر مبنای آمار و با استناد به شاخص‌ها تبیین کنند و نسل امروز ما از توفیقات انقلاب مطلع شوند .

وی به افزایش دو برابر جمعیت کشور در حال حاضر نسبت به اول انقلاب اشاره کرد و با تاکید بر اینکه توفیقات نظام فراتر از دو برابر شده است، گفت: افزایش 6 برابری راههای مواصلاتی، افزایش 20 برابری ظرفیت بنادر، افزایش 30 برابری تولید پتروشیمی، افزایش 57 برابری صادرات غیر نفتی و ارتقای شاخص‌های بهداشتی و درمانی از جمله توفیقات انقلاب است .

حقیقی بیان کرد: در قبل از انقلاب شاهد حضور پزشکان از سایر کشورها برای درمان بیماران بودیم اما امروز به برکت انقلاب علاوه بر تربیت پزشکان متخصص و فوق تخصص بیماران ما در شهرها در اجرای طرح تحول نظام سلامت هفت درصد و روستائیان سه درصد پرداخت می‌کنند .

وی بیان کرد: امروز ارتش و سپاه همیشه سرفراز جمهوری اسلامی ایران و نیروهای امنیتی و نظامی که در قبل از انقلاب کاملا وابسته به خارج از کشور بودند از لحاظ تکنولوژی و نوآوری در جایگاهی قرار دارند که دشمن بسیار نگران، مضطرب و عصبانی است .

وی به جوانان توصیه کرد که راه امام و رهبری را به عنوان الگو و راهنمای خود قرار داده و با مطالعه سیره و منش امام مطالعه عمیق داشته و اطاعت بی چون و چرای خود را از مقام معظم رهبری به منصه ظهور بگذراند .

معاون استاندار مرکزی در ادامه به مسایل، مشکلات و اقداماتی که دولت در شهرستان ساوه انجام داده است، اشاره کرد و گفت: این شهرستان با 283 هزار و 583 نفر جمعیت بالغ بر 20 درصد جمعیت استان مرکزی را در خود جای داده است .

وی با اشاره به نگاه ویژه استاندار مرکزی به حوزه‌های اقتصادی، عمرانی، اجتماعی و فرهنگی این شهرستان، گفت: با تشکیل کمیته‌های ویژه به برخی از شاخص‌های این شهرستان نگاه ویژه‌ای داشته و مطالبات بحق مردم را برآورده خواهیم کرد .

وی به کمبود سرانه ورزشی، بالا بودن تراکم دانش آموزی، کمبود سرانه فرهنگی، کتابخانه ها و فضای تفریحی را برخی از مشکلات این شهرستان دانست و افزود: سکونتگاه های غیر رسمی و حاشیه نشینی که در 22 منطقه این شهرستان شکل گرفته است و 10 درصد جمعیت این شهرستان را در خود جای داده است نیازمند ساماندهی است .

وی ساماندهی به حوزه اداری شهرستان نیز اشاره کرد و گفت: در خصوص ساختار اداری و تفویض اختیارات باید مطالعه اساسی صورت گیرد و راههای مشکل دار مواصلاتی مانند محور قدیم ساوه همدان و ساوه تهران و مشکلاتی که در برخی آزادراهها وجود دارد باید چاره‌اندیشی شود .

حقیقی به دخالت جوانان شهرستان ساوه در صحنه‌های تصمیم سازی و تصمیم گیری اشاره کرد و گفت: قطعا با بررسی وضعیت فعلی شهرستان قدم‌های اساسی را برای حل مشکلات برخواهیم داشت .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: