• یکشنبه ۲۲ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۱
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9611-12092-5
  • خبرنگار : 10146
  • منبع خبر : ----

/حضور هوشمندانه، حمایت قاطعانه/

امام جمعه محلات: حفظ استقلال با تکیه بر توانمندی های داخلی معنا پیدا می کند

امام جمعه محلات گفت: حفظ استقلال با تکیه بر توانمندی های داخلی معنا پیدا می کند و کوچکترین تکیه بر بیگانگان بد عهد معنا ندارد.

به گزارش  ایسنا ، منطقه مرکزی ، حجت الاسلام مهدی ربانی در جمع راهپیمایان محلاتی یوم الله 22 بهمن گفت : امروز مردم ما با حضور مقتدرانه خود مشت محکمی بر دهان یاوه گویان و دشمنان قسم خورده نظام زدند و این حضور حماسی جای تشکر داشته و البته وظیفه مسئولین را دربرابر مردم سنگین تر خواهد کرد .

وی گفت: یکی از مهمترین اهداف انقلاب استقلال و عزت بود. اگر نگاهی به  دوران ستمشاهی کنید می بینند که شاه و ایادی اش  وابستگی های سیاسی، فرهنگی و نظامی و اقتصادی به امپریالیسم داشتند ، امام با فریاد کوبنده ملت ما را فرا خواند و ملت نیز این فریاد استقلال خواهی را لبیک گفتند و این مهم باعث استقلال کشوری شد که تماما به غرب وابسته بود .

وی همچنین گفت:  باید این استقلال را که مرهون خون شهدای بسیاری است حفظ کنیم و کسانی که بیشتر باید نسبت به استقلال حساسیت نشان دهند مسئولین هستند .

حجت الاسلام ربانی با اشاره به موفقیت های مختلف کشورمان در تمامی عرصه های سیاسی ،اقتصادی، علمی و پژوهشی بیان کرد: در بخش های مختلف امروز در کل جهان حرف برای گفتن داریم  و ماورای تمامی این موفقیت ها و سربلندی ها  ترویج علوم دینی و اسلامی است که در زمان پهلوی وجود نداشت و  همه اینها مرهون خون شهدا و راهبردهای اساسی امام  راحل و رهبری است فلذا این استقلال باید حفظ شود .

این استاد حوزه و دانشگاه  گفت: تمام این پیشرفت ها زمانی حاصل شده که دشمنان سخت ترین تحریم ها وجنگ را نسبت به ما اعمال کرده اند وحرف ما به  مسئولین این است با توجه به تجارب بد عهدی دشمنان و راضی نبودن آنان  به حق خودشان و بد عهدی های متعدد  در برجام  باید استقلال مان را با تکیه بر توانمندی هایمان  حفظ کنیم نه با  تکیه بر بیگانگان زیرا کوچکترین تکیه بر دشمن  با توجه به اقتدار و توان داخلی معنا ندارد .

وی دومین هدف انقلاب را حفظ ارزشهای دینی و اسلامی نام برده و گفت: کشور ما دارای فرهنگ و تمدنی غنی است. این فرهنگ و تمدن نشات گرفته از ایرانی و اسلامی بودن است . اسلام که دینی جهانی و جاودانی است برای سعادت بشر برنامه دارد. تمدن ایرانی ما قدمت دارد و خواست ملت ما ترویج فرهنگ دینی و اسلامی است. اگر در بحث های علوم انسانی به نسخ منسوخ شده غربی تکیه کنیم به قهقرا خواهیم رفت.

امام جمعه محلات سومین هدف برپایی انقلاب را برقراری عدالت اجتماعی دانسته و افزود: برقراری عدالت اجتماعی از اهداف انقلاب بود. مدیران باید توجه داشته باشند، امروز برای این ملت فساد و تبعیض و اشرافی گری برای هیچ کدام از مدیران قابل قبول نبوده و باید نظارت دقیقی بر فساد اداری و مالی باشد زیرا برای اجرای عدالت اجتماعی باید با اشرافی گری و فساد مبارزه شود و یکی از راه های آن توجه به اقشار  ضعیف جامعه است .

حجت الاسلام ربانی دفاع از مظلومین عالم را چهارمین هدف اصلی و اساسی انقلاب عنوان نموده و بیان کرد: امام براساس آموزه های دینی دفاع از مظلومین عالم  را سرلوحه اهداف نظام اسلامی قرار دادند وباید در حد توان از مردم مظلوم منطقه مثل فلسطین، سوریه حمایت کنیم . ما به این حمایت ها افتخار میکنیم چون از اصول اصلی انقلاب است و این راه را با تمام توان و تا پیروزی حق بر باطل ادامه خواهیم داد .

امام جمعه محلات آخرین خواسته اساسی و اصلی مردم را توجه به اقتصاد مقاومتی دانست و خاطر نشان کرد: باید به نقسه راه و راهبردهای اقتصاد مقاومتی توجه کرد چون راه استقلال مالی و اقتصادی و راه برون رفت از مشکلات توجه به اقتصادمقاومتی است .

حجت الاسلام مهدی ربانی با توصیه به مسئولین به ایجاد و تزریق روحیه نشاط و امید در جامعه گفت: حمایت از راهبرد های مقام معظم رهبری و توجه به آرمانهای انقلاب وطیفه تک تک آحاد مردم و مسئولین است و مسئولین باید روحیه  امید را در درون جامعه و به مردم منتقل کرده وبا تکیه بر این اصول راه موفقیت و استقلال کشور را بیش از گذشته در پیش گیرند .

به گزارش ایسنا مردم محلات امروز با در دست داشتن پرچم مقدس جمهوری اسلامی و با سردادن شعارهای انقلابی بار دیگر با آرمانهای امام راحل و شهدای این مرزو بوم تجدید بیعت و با مقام معظم رهبری تجدید میثاق کردند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: