• شنبه ۵ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-1984-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ----

بيماري درختان اراك از آنفلوانزای پرندگان خطرناك‌تر است
نيمي از انرژي شهرداري صرف آرام سازي شرايط مي‌شود

شهردار اراك گفت: بواسطه انواع فشارهای موجود، نيمي از انرژي شهرداري صرف آرام سازي شرايط مي‌شود.

به گزارش ايسنا، منطقه مركزي، داود تاجران در صحن رسمي شوراي شهر اراك با تاكيد بر اينكه امروز شهرداري براي انجام هر كاري بايد با مسائل بسياري مقابله كند، افزود: اين مواجهه سرعت انجام كار را كاهش داده است و تمام انرژي مجموعه شهرداري صرف خنثي شدن مسائل و آرام سازي فضا مي شود كه بايد مسير اجراي امور تسهيل شود.

وي با اشاره به مشكلات و بيماري درختان سطح شهر اراك عنوان كرد:  بيماري امروز درختان اراك از آنفلوآنزاي پرندگان خطرناك تر است و بايد به سرعت و با استفاده حداكثري از نيروي كار جهت هرس و كاهش آفات درختان اقدام كرد.

در ادامه اين جلسه معاون خدمات شهري شهرداري اراك در خصوص وضعيت كنوني درختان اراك بيان كرد: متاسفانه بواسطه هرس نشدن درختان و همچنين عدم وجود تغذيه مناسب در سال هاي اخير درختان شهر اراك امروز درگير انواع بيماري ها و آفات هستند.

سعيد بياتيان تصريح كرد: در بخش شمالي شهر اراك با مشكلات بسياري مواجه هستيم كه مشکلات در اين منطقه حاصل مشکلات آبرساني و غني نشدن خاك در سنوات گذشته بوده و از دیگر مناطق بيشتر است، براین اساس تغذيه فضاي سبز اشجار در اين منطقه در دستور كار قرار دارد.

وي با اشاره به انباشت مشكلات از سنوات گذشته خاصه در حوزه هرس درختان اظهار كرد: عدم رسيدگي آفات درختان را تشديد كرده است و تجميع عوامل منجر به اپيدمي آفات شده است بر همين اساس براي رفع آفات بايد هرس مناسب صورت گيرد. آفات در برخي موارد مغز درختان را خورده اند و در چنین شرایطی با وزش باد و بارش برف نه چندان سنگين شاخه ها شكسته مي شود و حتي خطراتي براي شهروندان به همراه خواهد داشت.

بياتيان با اشاره به وجود آفاتي همچون سوسك چوب خوار، سرشاخه خوار، قارچ فيتيله نارنجي، كرم خراط و ... عنوان كرد: وضعيت به نحوي است كه حتي در برخي موارد امكان تبديل شدن شاخه هاي بريده شده به چيپس چوب هم وجود ندارد و بايد معدوم شوند.

وي تصريح كرد: تاكنون ٧٠ درصد هرس انجام شده است. حتي اگر ١٠ درصد درختان سطح شهر وضعيت اورژانسي داشته باشد اين ميزان معادل ١٠٠ هزار درخت در شهر است كه بايد از طريق چالكود يا محلول پاشي وضعيت آنان كنترل شود كه این مهم در دستور كار قرار دارد. همچنين مصالح لازم نيز خريداري  شده است كه باعث مي شود طي يك تا دو سال آينده شاهد شادابی درختان در اراک باشيم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: