• یکشنبه ۶ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-491-5
  • خبرنگار : 10004
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

فرخی به ایسنا خبر داد:

بررسی مشکلات 77 واحد تولیدی استان مرکزی در کارگروه تسهیل وزارت صنایع

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی از معرفی مشکلات 77 واحد تولیدی استان به کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید وزارت صنعت، معدن و تجارت خبر داد تا ضمن بررسی مشکلات نسبت به برطرف شدن آنها اقدام لازم صورت گیرد.

سعید فرخی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، با اشاره به متفاوت بودن مشکلات این واحدهای تولیدی که برطرف شدن آن نیازمند طرح در سطح ملی است، گفت: برخی از این واحدها به دلیل بدهی‌های بانکی نیاز به تقسیط بدهی و استمهال دارند که به دلیل اینکه بانک های طرف قرارداد آنها در سطح استان نبود لذا نیازمند بررسی و اتخاذ تمهیدات لازم در سطح وزارتخانه بودیم.

وی بیان کرد: بدهی بانکی برخی از این واحدهای تولیدی و صنعتی به بانک‌های خارج از استان یا تهران بود. از این رو برای تسهیل در پرداخت بدهی بانکی این تعداد واحد تولیدی به کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید وزارت صنعت، معدن و تجارت معرفی شدند.

فرخی به بدهی‌های مالیاتی و تامین اجتماعی برخی از این واحدها نیز اشاره کرد و گفت: بدهی مالیاتی این تعداد واحد تولیدی نیز به گونه‌ای بود که تصمیم گیری برای برون رفت از این مشکل در حوزه اختیارات استان نبود و به وزارت‌خانه معرفی شدند.

وی تصریح کرد: مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی استان تا حدی که در سطح اختیارات مدیریت استان باشد در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان طرح و مورد بررسی قرار گرفته و مشکلات آنها برطرف می‌شود و چنانچه خارج از اختیارات استان باشد به وزارت صنایع ارجاع خواهد شد.

وی تاکید کرد: تمامی درخواست‌هایی که از سوی صاحبان صنایع و فعالان تولیدی به کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان ارسال می‌شود چنانچه درخواست کننده خارج از استان باشد یا پاسخ به درخواست فراتر از اختیارات مدیریت استان باشد، بالاجبار در سطح ملی بررسی می‌شوند.

این مقام مسئول در استانداری مرکزی در ادامه، عمده مشکلات استانی واحدهای تولیدی را بدهی‌های بانکی، مالیاتی و بیمه‌ای بیان کرد و افزود: علاوه بر این مشکلات، برخی از واحدهای تولیدی بدهی مالی به شرکت‌های خدمات رسان نظیر آب، برق، گاز و ... دارند که در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان مطرح و تصمیمات لازم برای برون رفت از این مشکلات اتخاذ می‌شود.

وی تصریح کرد: استمهال و تخفیف در بدهی و برطرف کردن اختلافات در بدهی‌های اعلامی از سوی مراجع خدمات رسان یا بانک‌های عامل و امور مالیاتی و تامین اجتماعی از جمله راهکارهایی است که در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان مطرح و به تصویب می رسد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: