• یکشنبه ۶ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-591-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ----

سرپرست معاونت اقتصادی استانداری مرکزی خبر داد:

ورود 80 تن گوشت قرمز منجمد به استان/تولید 78 تن تخم مرغ تاکنون

سرپرست معاونت امور اقتصادی استان مرکزی گفت: 80 تن گوشت قرمز منجمد برای تامین بازار شب عید وارد استان خواهد شد.

به گزارش ايسنا، منطقه مركزي، سعيد فرخي در جلسه ستاد تنظيم بازار استان مركزي عنوان كرد: براي ايام نوروز هزار تن پرتقال از مازندران و ٥٠٠ تن سيب از دماوند خريداري شده است.

وي ٧٠ درصد سيب را قرمز و ٣٠ درصد را سيب سفيد عنوان كرد و با اشاره به ذخيره سازي اين ميزان ميوه شب عيد در انبارهاي قم، ساوه و خمين گفت: سال گذشته هشت غرفه و نقطه در اراك جانمايي شده كه امسال نيز ضمن فعال شدن اين هشت غرفه ٢ غرفه ديگر افزايش خواهد يافت و قيمت گذاري آن نيز توسط ستاد تنظيم بازار كشور انجام خواهد شد.

فرخي افزود: توزيع ميوه شب عيد به مانند سال هاي گذشته از ٢٥ اسفندماه آغاز خواهد شد، اما فرمانداران و كميته تنظيم بازار شهرستان ها با توجه به شرايط زمان توزيع را تعيين خواهند كرد.

وي در خصوص تامين كالاهاي اساسي بيان كرد: سه رقم كالاي اساسي برنج ٣٠ هزار تن، روغن نباتي ١٠ هزار تن و كره حيواني ١٠٠ تن در كشور تامين شده است و سهميه برنج استان مركزي ٥٣٧ تن (هندي و تايلندي) است كه تاكنون ٣٣٠ تن معادل ٦١ درصد وارد استان شده است.

سرپرست معاونت اقتصادي و توسعه منابع استانداري مركزي افزود: برنج هندي ٢ رقم است كه نوع ١١٢١ به قيمت ٥٦٠٠ تومان، نوع pr11 به قيمت ٢٦٠٠ تومان و برنج تايلندي نيز به قيمت ٣٩٠٠ تومان به بازار عرضه مي شود.

وي با اشاره به ذخيره ٢ هزار و ٥٧١ تن گوشت مرغ منجمد به قيمت ٦٢٠٠ تومان و ٢٠ تن گوشت قرمز منجمد به قيمت ٢٣ هزار تومان گفت: ذخيره سازي ها انجام شده است و ٨٠ تن گوشت قرمز منجمد نيز وارد استان خواهد شد.

فرخي اظهار كرد: تا امروز بخش عمده اي از سهميه برنج استان وارد شده است و با استفاده از ظرفيت فروشگاه ها و تعاوني ها ذخيره سازي شده و عرضه خواهد شد.

وي در خصوص قيمت تخم مرغ با بيان اينكه بخشي از نياز بازار و توزيع براساس قيمت مصوب دولت و بخشي با قيمت بازار عرضه خواهد شد، گفت: امسال 78 هزار و 422 کیلوگرم تخم مرغ در 4 شهرستان استان تولید شده است که ساوه با 10 هزار و 861 کیلوگرم بیشترین میزان تولید و خمین با 997 کیلوگرم کمترین میزان تولید را داشته اند. در زرندیه و خنداب نیز به ترتیب 8737 و 9574 کیلوگرم تخم مرغ تولید شده است.

فرخي با تاكيد بر اينكه تمام كار ستاد رصد بازار، برنامه ريزي و عملكرد فعالانه است، گفت: از ١٥ بهمن ماه تاكنون ٨٩ مورد بازرسي از واحدهاي پروتئيني در استان انجام شده است كه منجر به تشكيل ٣ پرونده تخلف و معرفي به تعزيرات شده است و تاكنون ٨ تيم دو نفره بازرسي را انجام داده اند كه از ١٥ اسفندماه به ٣٠ تيم بازرسي افزايش مي يابد.

به گزارش ايسنا، در اين جلسه ساخت انبار مناسب با شرايط استان با كمك سازمان برنامه و بودجه استان در اراك طي سال آينده به تصويب رسيد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: